20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ ۰۹:۴۱:۳۷
کد مطلب:  1768663
کریمی فیروزجایی عضوهیات رئیسهٔ مجلس شورای اسلامی دربازدید ازآموزش و پرورش منطقه 12 تهران
راه توسعه کشور از هنرستان ها می گذرد.

علی کریمی فیروزجایی عضوهیات رئیسهٔ مجلس شورای اسلامی در بازدید از آموزش و پرورش منطقه 12 شهر تهران اعلام کرد که راه توسعه کشور از هنرستان ها می گذرد و باید تلاش نماییم هنرستان ها توسعه کمی و کیفی پیدا کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، علی کریمی فیروزجایی عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از آموزش و پرورش منطقه 12 بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان موضوعات مرتبت با فضا ؛ تجهیزات و فعالیت های آموزشی و پرورش مدارس این منطقه قرار گرفتند.

کریمی فیروزجایی در این دیدار گفت: آموزش و پرورش شهر تهران پیشانی آموزش و پرورش کشور است و با توجه به قدمت زیاد اکثر مدارس شهر تهران نیاز به عزم جدی برای بازسازی و نوسازی  مدارس حس می شود.

وی افزود: در اکثر کشورهای توسعه یافته مدارس بعد از ساختمان ریاست‌جمهوری، شیک ترین و مجلل ترین ساختمان ها را دارد و ادارات و منازل کوچک ساخته شده اند ولی برای مدارس سنگ تمام گذاشته اند به طوریکه برای مدارس 200 نفره مدرسه ای بزرگ و با امکانات بسیار زیاد اعم از آموزشی و ورزشی ساخته اند.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور در ادامه گفت: سرانه آموزش و پرورش از سرانه ملی که باید در بودجه حدود ۲۰ درصد باشه، در این سال های اخیر به 8 درصد رسیده که باید تلاش کنیم به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

این نماینده مجلس با تأکید بر اهمیت هنرستان ها گفت: راه توسعه کشور از هنرستان ها می گذرد  و مهارت آموزی می تواند آینده دانش آموزان و مملکت را تضمین نماید و انشاءالله در آینده ای نزدیک به همراه اعضای شورای شهر از مدارس علی الخصوص هنرستان های منطقه بازدید به عمل خواهیم آورد و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار خواهیم گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :