21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۴:۲۶:۵۶
کد مطلب:  1767941
در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه خواجه تاکید شد ؛
معاون سوادآموزی: ارتقاء درصد باسوادی منطقه نیازمند همت عمومی و مشارکت همه دستگاه ها و ارگان ها می باشد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه خواجه با اشاره به اینکه به لایه های سخت شناسایی اسمی بی سوادان رسیده‌ایم ، رشد و ارتقاء درصد باسوادی را نیازمند همت عمومی و مشارکت همه دستگاه ها و ارگان ها دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،  در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه خواجه معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با اشاره به رشد درصد باسوادی منطقه خواجه طی پنج ساله گذشته ، این افزایش را کافی قلمداد نکرد و گفت : ماموریت سوادآموزی تا پایان بی سوادی ادامه دارد و با توجه به اینکه به لایه سحت شناسایی بی سوادان رسیده‌ایم نیازمند همت عمومی و مشارکت همه دستگاه ها و ارگان ها هستیم.

این مقام مسئول ضمن ارائه توضیحات درباره جزئیات نحوه همکاری دستگاه های عضو شورای پشتیبانی در پیشبرد اهداف سوادآموزی ، از مسئولین ادارات و نهادهای مختلف این منطقه خواست با توجه ویژه و ارائه راهکارهای عملی و مدون نسبت به ریشه کنی بیسوادی در منطقه خواجه اقدام نمایند.

اسفندیار صادقی در ادامه افزود : سواد و موفقیت ، دو عنصر جدا ناپذیر از هم هستند، سواد و سوادآموزی مقدم بر موفقیت بوده و شروع راه موفقیت همیشه از طریق سواد بوده است.

وی با تاکید به انسداد مبادی بی سوادی خاطرنشان کرد : رشد و گسترش فرهنگ علم آموزی می تواند در انسداد مبادی بی سوادی نقش بسزایی داشته باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در این جلسه بر نقش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در افزایش تعداد با سوادان و ترغیب بی سوادان برای  حضور در کلاسهای سواد آموزی نیز تاکید کرد.

وی ادامه داد :علی‌رغم این که در شاخص های سواد آموزی وضعیت منطقه خواجه نسبت به میانگین بی سوادی رو به بهبود است اما وجود حتی یک نفر بی سواد شایسته منطقه خواجه نیست.

 حسن علی اصغرزاده رئیس اداره آموزش و پرورش خواجه نیز تشکیل جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی را فرصتی مناسب برای تسریع فعالیت های سوادآموزی دانست و از توجه شرکای سوادآموزی به مسائل آموزشی و فرهنگی قدردانی کرد.

وی با اعلام این که اکنون آموزش بزرگسالان سختی های خودش را دارد افزود : علاوه بر مشکلات موجود در جذب بی سوادان یکی از دغدغه های آموزش دهندگان نگهداشت سوادآموزان می باشد که در این راه مسائل فرهنگی و تقویت احساس نیاز در جامعه موثر خواهد بود.

علی اصغرزاده با اشاره به اینکه سوادآموزی برای برگزاری کلاس های آموزشی شرایط متفاوت و منعطفی در نظر گرفته است تا هیچ فردی بخاطر مشکلات شخصی و عدم اختصاص زمان ثابت ، از آموزش جا نماند.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :