18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۴:۲۱:۲۹
کد مطلب:  1767927
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین افتتاح کانال«بازی، زندگی کودک»:
کودک محور توسعه است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین افتتاح کانال«بازی، زندگی کودک» گفت: از آنجایی که کودک محور توسعه است، باید در رعایت حقوق آنان دقت کنیم و اهتمام داشته باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آئین افتتاح کانال «بازی، زندگی کودک» که با حضور فضلی مشاور معاون وزیر و مسئول هماهنگی امور پیش از دبستان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، مدرسه را محور توسعه کشور داسته و گفت: برای موفقیت کشور چاره ای جز رجوع به آموزش و پرورش نداریم که مهمترین رکن آن هم مدرسه است.

وی تصریح کرد: امروزه باید پذیرفت که توجه به نیازهای کودکان و تمرکز بر این دوران نیاز به برنامه ریزی و تصمیمات دقیق و مهم دارد.اتخاذ تصمیماتی به جا و موثر برای کودکان یک امر کلیدی و راهبردی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه کودک محور توسعه است افزود: آیا ما به همان اندازه که کودک محور توسعه است، دغدغه مند هستیم و آیا هدف گذاری درستی برای این دوران به عنوان مبنایی ترین دوره تحصیلی انجام داده ایم؟

سعدی پور با ابراز امیدواری از تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به دستور مقام معظم رهبری اذعان داشت: بسیاری از آسیبهای اجتماعی به علت عدم توجه به دوران کودکی و نیازهای این دوره به وجود می آید.امروزه توجه به حقوق کودکان در ابعاد مختلف با همه ظرفیت ها و پتانسیل ها امری انکار ناشدنی و الزامی است.

وی اضافه کرد: راه موفقیت هرکشوری در دنیا در توجه به کودکان و حقوق آنهاست.حق آزادی بیان، حق بازی کردن، حق نشاط، حق ابراز محبت و حق تحصیل از جمله حقوقی است که هیچ کودکی نباید از آن محروم شود.

این مقام مسئول بر لزوم توجه به عدالت آموزشی تأکید کرده و گفت: بابری فرصت های مناسب و یکسان برای همه دانش‌آموزان دختر و پسر این سرزمین ایجاب می کند تا به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته توجه جدی تری داشته باشیم و ایجاد کانال «بازی، زندگی کودک» با همین دیدگاه تشکیل شده تا تمام کودکان پیش از دبستان این مملکت در دورافتاده ترین روستاها بتوانند از محتواهای تولید شده در این کانال استفاده کرده و دنیای شوق آفرین تر و بانشاط تری را رقم بزنند.

به اشتراک بگذارید :