22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۴:۰۱:۲۳
کد مطلب:  1767875
گردهمایی آموزشی _ توجیهی اعضای تخصصی مراکز مشاوره نواحی پنجگانه تبریز
علمی: آسیب های دوران کرونا با دقت بیشتری رسیدگی شود

گردهمایی آموزشی توجیهی اعضای تخصصی مراکز مشاوره نواحی پنجگانه تبریز با حضور معاون فرهنگی و پرورشی استان آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در این گردهمایی تخصصی گفت: کارشناسان مشاوره مدارس بازوی آموزش و پرورش در رفع مشکلات روحی و روانی دانش آموزان هستند.

معاون فرهنگی و پرورشی استان با بیان اینکه مشکلات مراکز مشاوره نواحی و مناطق با تمام توان رسیدگی می شود، افزود: رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و باید با کمک همین کارشناسان مشاوره به رسالت اصلی خود که هدایت و کمک به این دانش آموزان است برسیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ی ما در سه کلمه ی هدایت، حمایت و نظارت خلاصه می شود، گفت: تربیت و رشد دادن رسالت اصلی مدارس است و ما باید مدرسه را برای آمادگی دانش آموزان در زندگی فراهم کنیم.

تاکید بر بالابردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اظهارات دیگر علمی بود و در ادامه تصریح کرد: پیامد های شیوع غیر منتظره این بیماری کرونا در حال بیشتر شدن هست و کار مشاوران مدارس و ادارات بیشتر می شود چرا که در این مدت زمان مسائل و مشکلات روحی و روانی برای آنها بوجود آمد.

معاون مدیرکل با توضیح اینکه نوجوانان در حال تغییر وضعیت و بلوغ هستند و مشکلات بیشتری را تجربه کرده اند، گفت: آسیب های بوجود آمده دوران کرونا در زمان  حضوری مدارس خود را نشان خواهند داد لذا باید در انجام وظایف خود دقت و تلاش بیشتری داشته باشیم./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :