15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۱:۴۹:۵۶
کد مطلب:  1767483
مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای معاونین تاکید کرد:
وضعیت سلامت مدارس به جد مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد

جلسه ی شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز 25 آبان ماه 1400 در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط  عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه ی شورای معاونین در محل باشگاه فرهنگیان تبریز گفت:

واحدی تحت عنوان کمیته سلامت در شورای مدرسه وضعیت بهداشتی و نحوه حضور دانش آموزان در مدارس را بررسی و در قالب مصوبه صورتجلسه نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه جدیت و نظارت دقیق برای اینکه هیچ دانش آموزی از چرخه آموزش باز نماند لازم است، تاکید کرد: الگوی بازگشایی مدارس فصل الخطاب مصوبه ستاد ملی کروناست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت سلامت مدارس به جد مورد نظارت و ارزیابی قرار داشته باشد، گفت: نحوه حضور دانش آموزان در مدارس با نظارت واحدهای آموزشی و مصوبه شورای مدرسه دقیق مشخص باشد.

پاشایی اظهار داشت: هیچ واحد آموزشی مجاز به تفسیر مصوبه ستاد ملی کرونا و دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی و ... نیست و در صورت ابهام از مسئولین واحدها در نواحی، مناطق و ستاد استان رفع ابهام نمایید.

این مقام مسئول با بیان اینکه هماهنگی بین بخشی لازمه پیشبرد اهداف و تحقق اهداف مجموعه است، افزود: با عنایت به بازه زمانی طولانی آموزش های مجازی و حضور دانش آموزان در منازل، برنامه ریزی و توجه ویژه به آسیب های اجتماعی مد نظر باشد.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه  رویکرد آموزش و پرورش برای بازگشایی، آرام، تدریجی و اقتضایی اعلام کرد و گفت: بر این اساس و بنا به مصوبه ستاد کرونا مدارس با جمعیت کمتر از 15 نفر و همچنین دروس کارگاهی هنرستان ها از سوم مهر کلاس های خود را حضوری برگزار می کنند.

معاون آموزش متوسطه استان ادامه داد: بر اساس مصوبه دیگر این ستاد، مدارس دوره دوم متوسطه از 15 آبان با رعایت دستورالعمل 06 و اخذ مجوز مدارس از ادارات آموزش و پرورش فعالیت حضوری خود را آغاز می کنند.

وی خاطرنشان شد: نحوه فعالیت مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه نیز بنا بر مصوبه همین ستاد با رعایت دستورالعمل و اخذ مجوز از اول آذر خواهد بود.

علی مظفری نیز در جلسه گفت: امسال در ارزیابی سازمان مدیریت استان آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شاخص های عمومی و اختصاصی بین 57 دستگاه رتبه اول را کسب کرده است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  اداره کل افزود: همچنین در ارزیابی ستادی ادارات کل آموزش و پرورش استانهای سراسر کشور به 5 رتبه ارتقا نسبت به سال گذشته آذربایجان رتبه عالی را به خود اختصاص داده است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :