13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۰۹:۵۷:۴۸
کد مطلب:  1767183
انتخابات شورای دانش‌آموزی در ۱۸۲ مدرسه تالش در حال برگزاری است

مدیر آموزش و پرورش تالش گفت: انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۱۸۲ مدرسه دولتی و غیردولتی شهرستان تالش در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان «سید مرتضی مختاریاظهار داشت: بیست و چهارمین دوره از انتخابات شورای دانش‌آموزی با شعار «شورای دانش‌آموزی، طلایه دار گام دوم انقلاب» در حال برگزاری است.  

وی  با بیان‌اینکه انتخابات شورای دانش‌آموزی در ۱۸۲ واحد آموزشی این شهرستان در حال برگزاری است، افزود: در این رقابت از بین دانش‌آموزان مدارس ابتدایی زیر ۱۰۰ نفر پنج دانش‌آموز و مدارس ۱۰۱ تا ۱۵۰ دانش‌آموز ۷ نفر و در مدارس ۱۵۰ دانش‌آموز ۹ دانش‌آموز به عضویت شورای دانش‌آموزی مدرسه خود انتخاب می‌شوند.  

مدیر آموزش و پرورش تالش تصریح‌کرد: در مدارس متوسطه اول و دوم مدارس تا ۲۵۰ دانش‌آموز پنج نفر و مدارس ۲۵۱ تا ۳۵۰ دانش‌آموز هفت نفر و در مدارس ۳۵۱ تا ۵۵۰ دانش‌آموز ۹ نفر و در مدارس ۵۵۰  دانش‌آموز به بالا، ۱۱ نفر به عضویت شورای دانش‌آموزی مدرسه خود در می‌آیند ضمن اینکه تعداد ۲ نفر در تمام مدارس عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.  

مختاری گفت: تحکیم و تعمیق ارزش‌های دینی و اخلاقی، تمرین مسئولیت‌پذیری، تسهیل در اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش در مدارس، تکریم عملی شخصیت دانش‌آموزان، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس از جمله اهداف برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی است. 

به اشتراک بگذارید :