15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1766979
مراسم استانی هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی برگزار شد/
علمی: استفاده از ظرفیت دانش آموزی برای حذف آسیب های اجتماعی

مراسم پایلوت استانی به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با حضور معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل در مدرسه شهید اکرامی ناحیه 5 تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهرعلمی در این مراسم از اهداف هفته آسیب های اجتماعی گسترش و تعمیق پیشگیری از آسیب ها و اجتماعی سازی مبارزه با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت های مدارس عنوان کرد و گفت: هرکجا که مشکلی داشتیم باید بسیج شویم و آن آسیب را از بین ببریم.

معاون فرهنگی و پرورشی استان با بیان اینکه اعتیاد حالتی است که شخص به علت مصرف مواد دچار ضعف اراده در کنترل اعمال خود می شود، آشنایی با مواد مخدر یکی از عوامل درگیری دانش اموزان و جوانان می باشد و شک و تردید برای ادامه دادن و یا قطع استفاده از مواد مخدر عامل دیگری برای اعتیاد است.

وی با تاکید بر اینکه باید مواظب اعتیاد های پنهان داشیم چرا که نه دیده می شود و نه مشخص می شود، ادامه داد: ما در جامعه دچار اعتیاد اینترنتی هستیم و مدت استفاده از فضای مجازی بیشتر شده است و این خود یک آسیب بسیار جدی می باشد.

علمی در ادامه توضیح داد: ما در دستگاه تعلیم و تربیت طرح یاریگران زندگی را راه اندازی کردیم که از ظرفیت های دانش آموزان استفاده کنیم و ریشه مواد مخدر از بین دانش آموزان و مدارس ما بیرون رود و می توان ابراز داشت: یاریگران زندگی پنجره ای بسوی تربیت است.

امیر رنجبر سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت:ما دویست و دو نقطه آلوده در خصوص مبارزه با مواد مخدر با همت و تلاش همه دستگاه ها شناسایی کرده ایم و از تجربیات و ظرفیت ها برای پاک سازی استفاده خواهیم کرد و امیدواریم انشالله شاهد اگاه سازی و اطلاع رسانی خوب در این حوزه خواهیم بود.

زینب علمدار نیز در این مراسم افزود: ناحیه پنج با لطف خداوند و کمک های مدیران صادق رتبه پانزده تجربی در کشور، رتبه اول مداحی، رتبه کشوری قرآن و... را دارد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه 5 تبریز ادامه داد: آسیب های اجتماعی را نمی شود پنهان کرد و در همه جا هستند ولی با آگاه سازی می توانیم از آنها دور نگه داریم.

وی یاداور شد: با کمک همه مسولین استانی در محله محروم روستایی اناخاتون توانستیم مدرسه ای برای دختران افتتاح کنیم  و ناحیه پنج با تمام تلاش در خدمت دانش اموزان است تا دانش آموزان و دانشجویان سالم تحویل جامعه بدهیم./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :