18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۰۲:۰۲:۱۷
کد مطلب:  1766649
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
سرانه کتاب مدارس استان بیش از سرانه کشوری است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین بیست و نهمین دوره بزرگداشت هفته کتاب در بابل گفت: سرانه کتاب مدارس استان بیش از سرانه کشوری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» که در آئین بزرگداشت هفته کتاب در بابل سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: به ازای هردانش آموز مازندرانی ۷/۳۹عنوان کتاب در کتابخانه های مدارس وجود دارد درحالی که سرانه کشوری ۵/۷ می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تعدادکتابخانه های مدارس مازندران را ۲۲۴۸ باب با ۳۶۸۵۰۱۴ عنوان کتاب اعلام و خاطرنشان کرد: اکثر این کتابخانه ها توسط دانش آموزان مدیریت می‌شود.

سعدی پور مبدا همه تحولات تربیتی را مدرسه توصیف ودر این مورد یادآورشد: با تلاش معلمان ومربیان ومدیران مدارس فرصت های ارزشمندی برای مسئولیت پذیری و چگونگی حضوردانش آموزان در جامعه فراهم شده که منجربه کشف و رشد استعدادهای دانش آموزان در حوزه تحقیق و پژوهش وخلق آثار مکتوب وچاپ کتاب می گردد.

 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سهم مدارس در ترویج کتاب و کتابخوانی را ستود و در این مورد افزود: برپایی ۵۰هزارنمایشگاه در۵۰هزارمدرسه نمونه‌ای از اهتمام آموزش و پرورش به ترویج کتاب و افزایش سرانه مطالعه می باشد.

در ادامه مراسم از معلمان ودانش آموزان مولف وموثر در امرتروبج کتاب تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است دراین مراسم که دردبیرستان دخترانه شفیع زاده بابل برپا شده بود، شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، جایمند مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل، بابائیان امام جمعه وبزرگی رئیس شورای اسلامی امیرکلا و اوشیب نتایج مدیر اداره کتابخانه های شهرستان بابل حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :