18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۲۳:۲۶
کد مطلب:  1766479
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین استانی بزرگداشت هفته کتاب:
کتاب غذای روح و کتابخوانی ورزش ذهن است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین استانی بزرگداشت بیست و نهمین هفته کتاب در بابل گفت: کتاب غذای روح و کتابخوانی ورزش ذهن است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز با همراهی شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران و جایمند مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل، به‌مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین هفته کتاب در دبیرستان شفیع زاده بابل حضور یافت.

 

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان مازندران در این آئین با شکوه که با اهدای کتاب توسط دانش‌آموزان متوسطه اول به مدرسه نمونه دولتی شفیع‌زاده بابل همراه بود، تصریح کرد: مدرسه نماد فرهنگ، هنر، دانش، علم و ادب است که همه این موارد با توجه به کتاب و کتابخوانی به سرانجام می‌رسد.

 

این مقام مسئول یکی از دلایل پایین بودن سرانه کتابخوانی را بروز و ظهور فضای مجازی عنوان کرده و گفت: هیچ چیزی جایگزین کتاب فیزیکی نمی‌شود، چراکه کتاب دایره لغات انسان را افزایش داده و از آلزایمر زودرس نیز جلوگیری می‌کند؛ حتی تحقیقات نشان می‌دهد که خواندن کتاب عمر انسان را افزایش می‌دهد.

 

وی با اذعان به سرانه پایین مطالعه در کشور، از دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران کتاب و کتابخوانی خواست تا فرهنگ کتابخوانی را در بین خانواده، اقوام و اطرافیان خود گسترش دهند و در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که بدن انسان برای سلامتی نیاز به ورزش دارد، مغز انسان نیز با خواندن کتاب ورزش می‌کند.

 

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: زمانی موفق به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌شویم که احساس نیاز به کتاب، مانند احساس نیاز به اکسیژن برای انسان شود. این احساس نیاز در بین دانش‌آموزان ما بسیار قوی است و خوشحالیم که آموزش و پرورش مازندران در این زمینه سرآمد کشور است.

به اشتراک بگذارید :