18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۷:۳۴:۰۵
کد مطلب:  1766427
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران:
مدیران مدارس زیر ساخت‌های مناسب برای آموزش حضوری را فراهم کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در نشست هم‌اندیشی مدیران مدارس شهرستان بهشهر گفت: پس از شیوع ویروس کرونا آموزش دانش‌آموزان به صورت مجازی در شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی دنبال شد، اما این شیوه تحصیل براساس تحقیقات، آسیب‌های روانی، اجتماعی و جسمی را به دلیل تعطیلی مدارس به دانش آموزان وارد کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصورکیائی» افزود: با توجه به اینکه مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از ستاد ملی کرونا اخذ شده، فضای مدارس باید آماده میزبانی از دانش‌آموزان دانش‌آموزان ابتدایی شود. از این‌رو برای ایجاد تحول در فرآیند تعلیم و تربیت حضوری باید برنامه‌محور حرکت کنیم تا با هم‌افزایی شاهد کاهش مشکلات و رشد در ابعاد مختلف کاری حوزه آموزش و پرورش باشیم.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برای ایجاد و گسترش دامنه تحول در فرآیند تعلیم و تربیت باید برنامه‌محور حرکت کرد، ادامه داد: آینده کشور در دست معلمان با تربیت صحیح دانش‌آموزان است. متأسفانه چند سالی است که در بحث توانمندسازی معلمان جدید الاستخدام کار اصولی خاصی صورت نگرفته و امید است یکی از موارد مهم و مورد توجه ادارات شهرستان‌‌ها و مناطق توانمندسازی معلمان باشد.

 

منصورکیائی در ادامه به بیان نکاتی در خصوص محورهای تامین عدالت در فرصت‌های یادگیری، مدیریت و راهبری فعالیت‌های مرتبط با بازگشایی مدارس، تحول در برنامه‌های درسی، محتوا و مواد آموزشی، پایدارسازی منابع انسانی، الگوهای یادگیری مبتنی بر فناوری‌های نوین، نوآوری در روش‌های سنجش و تضمین کیفیت، صیانت از دانش‌آموزان، خانواده و معلم در فضای مجازی و امنیت و سلامت جسمی و روانی دانش‌آموز، معلم و خانواده پرداخت.

به اشتراک بگذارید :