18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۵:۵۶:۰۶
کد مطلب:  1766395
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
درخشش دو دانش آموز مازندرانی در مرحله کشوری هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی

از دانش آموزان علیرضا توکلی و محمد ابراهیمی کیاسری از دبیرستان شهید بهشتی شهرستان ساری ناحیه یک که در مرحله‌ی کشوری محور فعالیت‌های آزمایشگاهی هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی خوش درخشیدند، تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» اظهار داشت: «جشنواره نوجوان خوارزمی» راهبردی مؤثر جهت بهره گیری از حداکثر ظرفیت ها و فضاهای آموزشی موجود در مدارس، پژوهش سراها، بازارچه های کسب و کار دانش آموزی، مراکز نوآوری، پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و ... است که با ایجاد «موقعیت متنوع یادگیری و فرصت های تربیتی» فرایند استعدادیابی دانش آموزان را تسهیل می کند.

وی افزود: جشنواره نوجوان خوارزمی در راستای «اهداف حوزه های تربیت و یادگیری برنامه درسی ملی» ویژه ی تمام دانش آموزان دوره اول متوسطه در چهار مرحله ی مدرسه ای، منطقه ای/ ناحیه ای/ شهرستانی، استانی و کشوری اجرا می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در این جشنواره دانش آموزان در شش محور «پژوهش، دست سازه، زبان و ادبیات فارسی، زبان خارجی، فعالیت های آزمایشگاهی و بازارچه های کسب و کار دانش آموزی» به صورت انفرادی یا گروهی به انجام فعالیت علمی – عملی می پردازند، که در هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با نظر دبیرخانه کشوری، فعالیت این دو دانش آموز عزیز در مرحله ی کشوری محور فعالیت های آزمایشگاهی شاخص شناخته و جوایزی به آنان اهدا شد.

دهقان در پایان با بیان این نکته که مازندران دانش آموزان با استعداد و نخبه ی بسیاری دارد و سال های آینده ایران اسلامی شاهد درخشش این دانش آموزان در عرصه های مختلف علمی خواهد بود، ضمن قدردانی از زحمات مدیران و دبیران محترم که زمینه ساز رشد و شکوفایی دانش آموزان نخبه مازندرانی هستند، برای این دو دانش آموز نخبه در تمام مراحل زندگی آرزوی توفیق کرد.

به اشتراک بگذارید :