19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۴:۴۵:۳۹
کد مطلب:  1766355
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره های فرهنگی هنری دانش آموزی:
توجه به حوزه فرهنگ و هنر در بین خانواده ها افزایش یافته است

آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره های فرهنگی هنری دانش آموزان استان با حضور مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت ، مدیر کل آموزش و پرورش استان، رؤسا و معاونین پرورشی مناطق و نواحی، در محل کانون سهروردی زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،علی رمضانی مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت : بیش از ۷۶ درصد از زمان دانش آموز در اختیار مدرسه نیست و تربیت هم در این زمان اتفاق می افتد و این فرصت بسیار تأثیرگذار است که  اگر ما برنامه ریزی خوبی نداشته باشیم داده و ستانده خوبی نیز نخواهم داشت .
رمضانی  ادامه داد : ما باید از تمامی ظرفیت ها موجود در آموزش و پرورش در مسیر تربیت بهره مند شویم و  باید برای آن برنامه داشته باشیم  .
وی افزود: توجه و سرمایه گذاری به حوزه فرهنگ و هنر در بین خانواده ها افزایش یافته است و فضا های تربیتی آموزش و پرورش در راستای افزایش و کسب مهارت دانش آموزان تاثیر گذار هستند که در زندگی آینده آنها  نیز نقش آفرین است .

 مدیرکل فرهنگی، هنری تصریح کرد : دانش آموز بانشاط به دست معلم بانشاط تربیت می شود به همین خاطر در بخش معلمان و معلمان بازنشسته هنرمند نیز ورود نمودیم و مسابقات و جشنواره های ویژه آنان برگزار  کردیم و همچنین در بخش تالیف کتاب نیز اولین جشنواره تعلیم کتب نیز امسال برگزار شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کانون سهروردی زنجان جزو بیست کانون برتر کشور است  ، بیان کرد : خانواده ها در سرمایه گذاری در بخش فرهنگ و هنر از ما جلو تر است که در این زمینه مسئولین نیز باید توجه ویژه داشته باشند.   

گفتنی است ، تجلیل از هنرمند پیشکسوت زنجانی استاد عسگری ، اجرای گروه همنوازی دانش آموزی هنرستان غیر انتفاعی سوره ، رونمایی از پنج پوستر مربوط به رشته های هنری و تجلیل از معلمان و دانش آموزان برتر جشنواره فرهنگی و هنری از مهم ترین برنامه این مراسم بود .

شایان ذکر است در حاشیه این برنامه ، نگارخانه سرو در محل کانون سهروردی افتتاح شد .

به اشتراک بگذارید :