13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۳:۵۰:۳۰
کد مطلب:  1766195
معاون آموزش متوسطه استان خبر داد:
جهش ده پله ای رتبه کنکور استان در طی سه سال اخیر

معاون آموزش متوسطه استان از جهش ده پله ای رتبه کنکور استان در طی سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، داود بهرامی معاون آموزش متوسطه استان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی اداره کل گفت: رتبه استان زنجان در کنکور سراسری امسال در مقایسه با سال ۹۹ با سه پله صعود در رتبه چهاردهم کشوری قرار گرفت.

وی با اشاره به نتایج گروه های آزمایشی پنجگانه در کنکور ۱۴۰۰ نیز افزود: گروه های آزمایشی  علوم انسانی و ریاضی فیزیک با بیشترین رشد به ترتیب با  پنج و شش پله صعود در رده های پنجم و سیزدهم و  گروه آزمایشی هنر با دو پله صعود در رده هفدهم و گروه های آزمایشی زبان خارجه و علوم تجربی  بدون تغییر نسبت به سال گذشته به ترتیب در رده های چهارم و شانزدهم کشوری جای گرفتند.

بهرامی در ادامه به کسب رتبه های برتر توسط داوطلبان و دانش آموزان استان اشاره کرد و افزود: امسال خوشبختانه در کنار کسب دو رتبه‌ اول و یک رتبه هفتم بدون سهمیه در گروه های آزمایشی علوم انسانی و هنر توسط دانش آموزان عزیز  که برای اولین بار در تاریخ کنکور استان حاصل شد، تعداد ۱۸۷ رتبه زیر ۳۰۰۰ در گروه های آزمایشی پنجگانه توسط دانش آموزان از اقصی نقاط استان کسب گردید که در مقایسه با سال گذشته رشد چشم گیری داشته است. 
این مقام مسئول جهش ده پله ای رتبه استان طی سه سال اخیر در کنکور سراسری را نقطه عطفی در عملکرد دستگاه تعلیم و تربیت استان برشمرد و آن را حاصل  یک برنامه فرایندی و از همه مهمتر تلاش های ارزشمند همه همکاران در سطوح مختلف، دانش آموزان و خانواده های این عزیزان برشمردند.
وی در پایان ابراز امیدواری نمود با استفاده از تمامی ظرفیت های آموزشی و تربیتی لازم و استمرار مشارکت آگاهانه همه شرکای تعلیم و تربیت علی الخصوص دبیران تلاش گر، مدیران محترم واحدهای آموزشی و والدین گرامی شاهد رشد و تعالی تمام ساحتی فرزندان آینده ساز استان باشیم.

به اشتراک بگذارید :