20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۳:۰۸:۱۱
کد مطلب:  1765995
مدیرکل آموزش و پرورش استان در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره های فرهنگی هنری دانش آموزان؛
نوآوری های خوبی در برنامه های پرورشی داشتیم

آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره های فرهنگی هنری دانش آموزان استان با حضور مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت ، مدیر کل آموزش و پرورش استان، رؤسا و معاونین پرورشی مناطق و نواحی، در محل کانون سهروردی زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌ کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان، ضمن تقدیر از مساعدت های وزارت در اجرای برنامه های پرورشی گفت: کمک ها و حمایت هایی  که در یکسال اخیر انجام شده، رشد چشمگیری داشته است که این امر موجب شده تا برنامه های بسیار خوب، متنوع و با کیفیت در حوزه پرورشی برای دانش آموزان استان در نظر گرفته و اجرا شود.

وی در ادامه گفت: نوآوری های خوبی در برنامه های پرورشی داشتیم، تنوع و افزایش در رشته های هنری  نشان دهنده بروز خلاقیت و نوآوری در این حوزه است .

مظفری اشاره داشت: شناسایی استعدادهای دانش آموزان از طریق همین مسابقات فرهنگی و هنری انجام می پذیرد که شناسایی این استعدادها مهم است و در گام دوم باید در مسیر صحیح دانش آموزان مستعد هدایت شوند و در محله نهایی باید از آنها حمایت شود. البته حمایت های خوبی از دانش آموزان توسط آموزش و پرورش استان صورت گرفته است که امیدواریم به اهداف خود دست یابند.

وی اظهار داشت: بحث کرونا باعث شد تا همه بدانیم که به معلم و مدرسه نیازمندیم و معلمان چه کارهای بزرگی که در مدارس انجام می دهند.

این مقام مسئول با اشاره به درخشش دانش آموزان استان در کنکور و المپیادهای علمی گفت: برخی نیز معتقد بودند که در دوران کرونا بحث آموزش و پرورش مغفول مانده، اما کسب سه رتبه برتر کنکور توسط دانش آموزان برای اولین بار و پنج مدال کشوری در المپیادهای علمی، نشان دهنده ی ادامه ی آموزش با قوت بیش از پیش است.

وی همچنین اشاره داشت: در سال گذشته در مجموع بیش از ۱۰۵ هزار دانش آموز در  مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند که این هم بیانگر آن است که برنامه های پرورشی نیز با قوت درحال پیگیری و اجراست، که موجب شده  بیش از ۹۲ نفر در سطح کشوری مقام های برتر کسب کنند ‌.

 

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در سخنانی گفت: انسنان با قدم نهادن  در ساحت معنوی فرهنگ و هنر، جهان ذهنی خود را سرشار از نور الهی و  معناهای حقیقی زندگی می کند.

وی در ادامه افزود : برگزاری برنامه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری در مدارس آغاز ین گام در جهت آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با حوزه های فرهنگی ایران زمین و مبانی زیباشناسی و ساحت های فرهنگ و هنر است .

گنج خانلو  ادامه داد: دانش آموزان استان با خلق و ارسال 125 هزار اثر  چراغ مسابقات و رقابت ها را در مرحله آموزشگاهی روشن کردند  که از این تعداد ۱۳۰۰ اثر حائز رتبه استانی و طبقه سهمیه استان ۲۳۳ اثر به مرحله کشوری ارسال شد که از این تعداد نیز ۹۲  اثر، عنوان برتر کشوری را کسب کردند.

به اشتراک بگذارید :