19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۱:۲۶:۰۰
کد مطلب:  1765779
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
انتخابات شوراهای دانش آموزی تا پایان آبان ماه ادامه دارد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: انتخابات شوراهای دانش آموزی که از 19 آبان آغاز شده در بیش از 3 هزار و 800 واحد آموزشی در همه مقاطع تحصیلی تا پایان آبان ادامه دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب با اعلام این خبر گفت: بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار « شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب » امسال به علت رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت تدریجی تا پایان آبان ماه ادامه دارد. وی افزود: در این رقابت انتخاباتی از بین دانش آموزان مدارس ابتدایی زیر ۱۰۰نفر تعداد ۵نفر ، مدارس ۱۰۱تا۱۵۰نفره ۷نفر و در مدارس بیش از ۱۵۰دانش آموز تعداد ۹نفر به عضویت شوراهای دانش آموزی مدارس انتخاب می شوند. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: در مدارس متوسطه اول و دوم مدارس تا ۲۵۰ دانش آموز پنج نفر و مدارس ۲۵۱ تا ۳۵۰ دانش آموز هفت نفر و در مدارس ۳۵۱ تا ۵۵۰ دانش آموز ۹ نفر و در مدارس ۵۵۰  دانش آموز به بالا، ۱۱ نفر به عضویت شورای دانش آموزی مدرسه خود در خواهند آمد ضمن اینکه تعداد ۲ نفر در تمام مدارس عضو علی البدل انتخاب خواهند شد.

عباسی غریب با اشاره به عضویت 23 هزار دانش آموز گیلان در شورای دانش آموزی اظهار داشت: شورای دانش آموزی عرصه ای برای مشارکت عملی دانش آموزان در فرآیند تصمیم سازی ، تجربه مسئولیت پذیری ، کارِ گروهی و تقویت خودباوری دانش آموزان است.

استان گیلان 373 هزار دانش آموز دارد.

 

 

به اشتراک بگذارید :