13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۰:۰۰:۳۶
کد مطلب:  1765585
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان خبر داد:
ثبت نام یک هزار و 801 پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان گفت: از این تعداد یک هزار و ۵۱۹ نفر تحت پوشش طرح قرار گرفته اند و سنجش بقیه پیش دبستانی ها نیز به نوبت ادامه دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، رقیه کریمی با اشاره به فعالیت 6  پایگاه سنجش سلامت از آغاز مهر اظهار داشت: اکنون با ۲ پایگاه در رشت و تالش تا پایان ماه جاری برای سنجش پیش دبستانی ها فعال است. وی با اشاره به سنجش یک هزار و 519 نوآموز پیش دبستانی خاطرنشان کرد: از این تعداد، یک هزار و ۲۷۳ نفر بدون مشکل بوده و ۲۴۶ نفر به دلیل  مشکلات بینایی، شنوایی، هوش و جسمی و حرکتی به بخش تخصصی ارجاع داده شدند.رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش‌دبستانی‌ها اجباری نیست، اضافه کرد: پیش دبستانی ها که امسال به لحاظ سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سنجش نشده اند باید سال تحصیلی آینده برای ورود به کلاس اول حتما زیر پوشش این طرح قرار گیرند.

تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی‌ های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به دبستان و بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی یا روانی و کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی ،از اهداف اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی است.

به اشتراک بگذارید :