13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۰۸:۵۴:۰۹
کد مطلب:  1765405
تشکیل جلسه کارگروه تخصصی مدیریت فوریت های روانی - اجتماعی آموزش و پرورش ناحیه یک

جلسه تخصصی مدیریت فوریت های روانی - اجتماعی آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور رئیس اداره مشاوره، رئیس مرکز مشاوره اداره کل، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و سایراعضا در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان ناحیه تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، نیکخواه، رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های تیم تخصصی  اظهار کرد: طرح مدیریت فوریت های روانی - اجتماعی در جهت ارائه خدمات روانشناختی سریع، بهنگام و موثر برای دانش آموزانی که در شرایط هیجانی نامناسب قرار دارند یا درگیر مشکلات روانی – اجتماعی شده اند در راستای کاهش، کنترل و درمان مشکلات رفتاری این دانش آموزان طراحی شده است.

وی فعالیت تیم تخصصی را در این زمینه بسیار مهم و ارزشمند دانست و بر ضرورت بروز بودن دانش روانشناختی و مشاوره ای همکاران تاکید کرد.

نیکخواه بیان داشت: ماهیت مشاوره در آموزش و پرورش انتفاعی نیست و هدف مشاوران مدارس کمک به دانش آموزان نیازمند مشاوره است وبه همین منظور خط ملی نماد با شماره 1570به صورت رایگان صبح و بعداز ظهر آماده ارائه خدمات مشاوره به دانش آموزان و خانواده ها است.  

رئیس اداره مشاوره اداره کل در ادامه دریافت خدمات تخصصی سایر ارگان ها و دستگاه های عضو ائتلاف نماد را برای دانش آموزان با شرایط ومشکلات خاص امکانپذیر دانست و بر پیگیری و اهتمام در معرفی و ارجاع این دانش آموزان در سامانه نماد تاکید کرد.

 بیگدلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک نیز در این جلسه بر اهمیت مشاوره در بعد تحصیلی و همچنین مشاوره های قبل از ازدواج تاکید کرد.

بیگدلی ضمن تقدیر از  توجه و حساسیت  مشاوران در امورات مرکز مشاوره  و تاکید بر پیگیری مصوبات جلسه ،گفت:  تبلیغات محیطی و معرفی مرکز ، حتما در دستور کار قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :