20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۴:۴۳:۰۰
کد مطلب:  1764803
تجهیز هنرستان‌ها و تهیه تبلت برای دانش‌آموزان در اولویت باشد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور که ۱۷ آبان ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، جمعی از نمایندگان مجلس، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌‎‌ساز کشور و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: در حال حاضر تجهیز مدارس به امکانات فنی و حرفه‌ای و تامین تجهیزاتی مانند تبلت برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، انسیه خزعلی اظهار کرد: خداوند در تعریف کسانی که انفاق می‌کنند، می فرماید، آنها جان‌های‌شان را در حیات پاک تثبیت می کنند. خوش به حال خیرینی که متوجه شدند کجا از اموالشان استفاده کنند.

وی در ادامه با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز افزود: خوش به حال خیرینی که فهمیدند مالی که خدا به آنان بخشیده را کجا مصرف کنند. 

معاون رییس جمهور با اشاره به پیشینه بخشش در راه علم گفت: بخشیدن در مسیر علم در تاریخ ما سابقه دیرینه‌ای دارد و تخستین وقف‌نامه ها در مسیر علم از سوی یک خانم و یکی از آخرین‌ها هم از سوی یک خانم برای پیشرفت علم برای انرژی هسته‌ای اختصاص داشته است.

خزعلی با تاکید بر شناسایی نیازهای روز اظهار کرد: انفاق یعنی شناخت کاستی‌ها، چاله‌ها و کمبودها  و پر کردن آنها.

وی با اشاره به لزوم تجهیز مدارس برای امور فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز جامعه به کارآفرینی توضیح داد: جهت‌دهی خیرین درسال‌های اخیر به این سمت بوده و این حرکت خوبی است که آموزش و پرورش برای استان‌ها اعتبار جدب کرده است و امیدواریم شاهد پیشرفت روزافزون علم در کشور باشیم.

معاون رئیس جمهور افزود: وقتی احسان و علم به هم آمیخته می ‌شود، نهایت رسیدن به اوج کمال و حیات طیبه را نوید می‌دهد.

خزعلی گفت: امیدواریم این حرکت خیر روز به‌ روز ادامه بیابد البته باید نیازهای روز هم شناسایی شود. الان شاید مدرسه‌سازی در برخی مناطق به حد اشباع رسیده باشد، زیرا در سفرهای استانی مشاهده می کنیم برخی مدارس وجود دارد که یک، دو یا سه دانش‌آموز دارند.

به اشتراک بگذارید :