20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۰:۴۹:۱۰
کد مطلب:  1764153
فولادوند در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز زنده یاد محسنی بیان کرد
اگر ازخودگذشتگی خیرین نبود وضعیت فضاهای آموزشی شهر تهران از وضع موجود بدتر می شد 

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز عبدالرضا فولادوند در آیین کلنگ زنی مدرسه خیری که به همت خیر نیک اندیش زنده یاد فاطمه محسنی در منطقه 8 برگزار شد با تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) و با اشاره به اینکه خداوند در این روز توفیق داده تا این کار بسیار با اهمیت و خداپسندانه رقم بخورد اظهارداشت: دولت های متعدد در راستای ساخت و ساز و نوسازی فضاها کارهایی را در حد وسع انجام داده‌اند اما اگر تلاش و ازخودگذشتگی خیرین نبود وضعیت فضاهای آموزشی شهر تهران از وضع موجود بدتر می شد.
وی با گرامی داشت خاطره خیرینی که از دار دنیا رفته اند و ضمن ابراز خوشحالی از این که یکبار دیگر امکان حضور در مراسم کلنگ زنی مدرسه ای در منطقه ٨ را پیدا کرده افزود: بیشترین آمار مدرسه سازی در منطقه هشت رقم خورده است. داشتن اموال به تنهایی کافی نیست؛ باید دل دریایی داشت .
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه مدرسه سازی ذخیره آخرت است و انقلابی در مجمع خیرین مدرس ساز شهر تهران رخ داده است که بسیار ستودنی است ادامه داد: نوسازی مدارس استان تهران یک مجموعه مهم و حساس می باشد زیرا کوچکترین مشکلی در بحث تخریب و ساخت و سازها در شهر تهران با عنایت به اهمیت موضوع رسانه ای خواهد شد. 
فولادوند ابراز امیداوری نمود با تسریع در امر واکسیناسیون؛ شاهد حضور و جنب و جوش دانش آموزان در حیاط مدارس باشیم و گفت:تهران مجموعه ای مهم و حساس است که کوچکترین مشکلی در ساخت و سازها موجب حوادث عظیمی در آن می شود، ولی با وجود این دوستانی که همواره در کنار آموزش و پرورش هستند کمی از دغدغه ها و نگرانی ها کاسته خواهد شد. 
در ادامه قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران نیز با تقدیر از اینکه در کمترین زمان بین امضای سند توافقنامه و کلنگ‌زنی شاهد اجرایی شدن این مراسم می باشیم افزود: این امر نشان از یک همنوایی و هم افزایی است که در حوزه خیرین مدرسه ساز شهر تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران وجود دارد ومنطقه 8 را اگویی برای دیگر مناطق شهر تهران معرفی کرد.
مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران افزود: برای ساخت یک مدرسه 12 کلاسه بالغ بر 14 میلیارد تومان بودجه لازم است و شاهد افزایش قیمت‌ها در ساخت و ساز مدارس هستیم و باید تلاش کنیم تا طرح مشارکتی یاران با جدیت پیش برود . 
قربانی همچنین از مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران هم به دلیل ایجاد هماهنگی و همنوایی چشمگیر ایجاد شده میان خیرین و دوستان نوسازی قدردانی کرد و یکی از دغدغه های مهم مجمع را ایجاد شرایط جذب خیرین مدرسه ساز دانست و بیان کرد: با توجه به تورم بالا در سطح جامعه امر مدرسه سازی بسیار کمرنگ شده و راهکار این مشکل را رفتن به سمت طرح مشارکتی و طرح یاران دانست که چندین خیر به طور شراکتی در نوسازی مدارس شرکت کنند و نام همه آن ها در کتیبه مدرسه درج شود.
شایان ذکر است مینو زمان مدیر آموزش و پرورش منطقه 8 در ابتدای این مراسم خیرین نیک اندیش را بندگان خوب خدا قلمداد نمود که به دنبال کار نیک می گردند و با تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) بیان کرد: به یاری خداوند تعداد خیرین نیک اندیش در منطقه8  افزوده شده است و در این منطقه ۱۸۰ مدرسه داریم که نیازمند نگاه مهربانانه خیرین به آنها می باشد؛ و ابراز امیدواری کرد که با انجام این گونه فعالیت های خیری خدا و خلق از ما راضی باشند و در اینده نزدیک هم کار افتتاح این واحد آموزشی به نتیجه برسد.
وی گفت: این مدرسه دارای قدمت۶۰ ساله است و قدمت بالایی دارد و در موقعیت خود قرار گرفته که با همت خیرین عزیز به ویژه خانواده زنده یاد محسنی امروز شاهد کلنگ زنی این واحد آموزشی هستیم
این مراسم با حضور فولادوند مدیرکل؛ زمان مدیرآموزش و پرورش منطقه هشت ، قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران؛ حبیبی معاون سازمان نوسازی مدارس استان تهران و خیرین نیک اندیش در فضای باز و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و کلنگ زنی مدرسه توسط مدعوین به پایان رسید

 

 

 

به اشتراک بگذارید :