23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۰۹:۵۰:۴۰
کد مطلب:  1764023
باحضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد؛
تجلیل از آموزگاران پایه اول ابتدایی مدارس شهرستان نطنز

با حضور لیلا سادات ابطحی جشن مهر و مهربانی ویژه آموزگاران پایه اول ابتدایی در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز جشن مهر و مهربانی با حضور  لیلا سادات  ابطحی معاون آموزش ابتدایی ا‌داره کل استان اصفهان ،علیرضا غلامی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نطنز عیسی پره رئیس دوره اول ابتدایی اداره کل ، معاونین ، کارشناسان و آموزگاران پایه اول ابتدایی در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز برگزار شد.
علیرضا غلامی مدیر آموزش و پرورش نطنز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آموزگاران اول ابتدایی گزارشی از فعالیت ها و برنامه ها جهت ارتقاء سطح آموزشی آموزگاران پایه اول  ارائه نمود.
مدیر آموزش و پرورش نطنز  دوره ابتدایی  و بخصوص پایه اول را  بعنوان مهم‌ترین و حساس‌ترین مقطع در آموزش و پرورش برشمرد وافزود ما موظف هستیم که حساسیت ویژه ای نسبت به ارتقا سطح آموزشی فرهنگی این دوره داشته باشیم.

 لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل ضمن قدرانی از آموزگاران پایه اول هدف از برگزاری این مراسم را قدردانی از زحمات معلمان دانست و گفت: هدف اصلی آموزش، درست زندگی کردن و رشد و تعالی انسان است و آموزش و پرورش و آموزگاران باید شرایط را برای تحصیل دانش آموزان و پرورش صحیح و استعداد یابی و تعلیم آنها فراهم کنند.

وی افزود: با به کار گیری نیروهای انسانی با تجربه و ایجاد فضای آموزشی آرام و شاداب و پویا شرایط تحصیل و پرورش درست را برای دانش آموزان که آینده سازان جامعه هستند فراهم کنیم.

ابطحی ادامه داد: باید حساسیت ویژه‌ای در این پایه داشته باشیم چراکه دانش آموز از این مرحله در مسیر رشد و تعالی قدم گذاشته و باید هدایت و مورد تعلیم و پرورش صحیح قرار گیرد.

وی در ادامه به توجه معلمان به دانش آموزان که برای نخستین بار می‌خواهند از خانواده جدا و وارد مکان جدید مدرسه شوند اشاره کرد و اظهار داشت: در محیط کلاس و فضای آموزشی مدرسه هر اتفاقی بیفتد، در شخصیت دانش آموز تاثیر مستقیم دارد و معلمان باید در شکل گیری مطلوب شخصیت و هویت تحصیلی دانش آموزان فعال باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با توجه به کمبود‌های ساختاری و چالش‌های موجود در آموزش و پرورش به استفاده از فرصت‌های پنهان این سازمان اشاره کرد، و توجه به غنی‌سازی محیط آموزش برای دانش آموزان، با برگزاری اردو، سرگرمی و تلفیق آموزش با بازی در فعالیت معلمان تاکید نمود.

ابطحی تصریح کرد: معلمان پایه اول در صورتی که خودشان پویا ، امیدوار و حس قشنگ داشته باشند می توانند چنین حس هایی را در دانش آموزان خود ایجاد کنند و مسلما تدریس درپایه ی اول نوعی رضایت قلبی در پی دارد چون آموزگار نتایج زحمات خود را که در آخر سال می بیند لذت خاصی در وی ایجاد خواهد شد .

لازم به ذکر است در پایان مراسم از آموزگاران پایه اول با اهداء لوح و هدیه قدرانی گردید.

به اشتراک بگذارید :