15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ ۲۱:۳۴:۲۸
کد مطلب:  1763371
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شورای معاونین ورزقان:
توجه به ارتقا کیفیت آموزشی در کنار بحث سلامت و بهداشت دانش آموزان باشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای معاونین منطقه ورزقان در روز شنبه 22 آبان ماه گفت: امیدواریم در کنار بحث بهداشت و سلامت دانش آموزان در آموزش و بالا بردن کیفیت نیز موفق باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این جلسه گفت: عنصر معلم و اخلاق بسیار مهم است و ما در دستگاه تعلیم و تربیت با این دو عنصر درگیر هستیم و باید همیشه به یاد داشته باشیم که حد هیچ جامعه ای از حد نظام تعلیم و تربیت خودش فراتر نمی رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اظهار امیدواری نسبت یه پیشرفت شهرستان های ورزقان و خاروانا در همه شاخص ها، افزود: آهنگ مسائل آموزشی و پرورشی در ورزقان بسیار خوب و رو به رشد است.

پاشایی تاکید کرد: تا جایی که امکان دارد در برطرف کردن مشکلات موجود ورزقان تلاش خواهیم کرد و از همه ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: بحث پوشش تحصیلی که یکی از اصول اساسی برای دستگاه تعلیم و تربیت است باید مورد توجه قرار بگیرد تا حتی یک دانش آموز هم از دایره آموزش بیرون نماند.

این مقام مسئول استانی افزود: دسترسی دانش آموزان به آموزش های مختلف تلویزیونی، مجازی و... از اهم موارد است و باید همه مناطق محروم در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفته شود.

پاشایی گفت: باید بحث ریشه کنی بی سوادی در شهرستان مورد توجه قرار بگیرد چون همه منابع مربوط به آن را در اختیار منطقه قرار می دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ابراز داشت: حلقه اتصال زمین به آسمان دل های پاک دانش آموزان و کودکان معصوم است لذا باید برای دانش و تربیت آنها تلاش کنیم.

پاشایی با بیان اینکه باید در امور مربوط به دستگاه تعلیم و تربیت برنامه ریزی داشت و پیگیری در مسائل معجزه می کند، گفت: در دستگاه تعلیم و تربیت مخاطب ما دانش آموزان هستند لذا باید با یکدلی و هماهنگی در این امر سربلند باشیم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی از امور و برنامه های تعلیم و تربیت ورزقان مورد توجه ما هست، اضافه کرد: برای بازگشایی مدارس الگوی مشخصی دادیم که مدرسه ها می توانند از این الگو پیروی کرده و بر اساس شرایط مدرسه حضوری باشند.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان تصریح کرد: شورای مدرسه باید از رییس آموزش و پرورش منطقه در امور مربوطه به بازگشایی  مشورت بگیرد چرا که بهداشت و ایمنی دانش اموزان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه امتحانات نوبت اول حضوری خواهند بود مگر اینکه ابلاغ و بخشنامه جدیدی بیاید، گفت: امیدواریم در کنار بحث بهداشت و سلامت دانش آموزان در آموزش و بالا بردن کیفیت نیز موفق باشیم.

گفتنی است مدیرکل آموزش و پرورش استان در این سفر یکروزه از پروژه های در حال ساخت این منطقه بازدید کرد./ روشنی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :