18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ ۱۵:۱۲:۰۰
کد مطلب:  1763213
پیام مدیرکل آموزش‌وپرورش استان به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و دومین روز از آبان‌ماه 1400 ، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی پیامی صادر کرد. متن پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

اعتیاد به‌عنوان یک خطر جدی و عامل بی‌هویتی، پوچی و بی‌تفاوتی نسل جوان مسلماً اهداف تعلیم‌وتربیت را تحت تأثیر قرار داده و مانعی بزرگ در راه توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می‌شود. 

بدون شک امر خطیر مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مستلزم همکاری و تلاش همه‌جانبه جامعه، خانواده، مدرسه و کلیه نهادها و سازمان‌های مرتبط برای آموزش، پیشگیری، مداخله و درمان این معضل اجتماعی است. مدارس به‌عنوان بهترین و مهم‌ترین کانون برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی دوران نوجوانی که از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین دوران زندگی فرد است، می‌باشند. والدین و مسئولان مدارس می‌بایست با شناخت ویژگی‌های رشدی نوجوانان شرایط روحی و روانی آن‌ها و بهره‌مندی از شیوه‌های ارتباط مؤثر با نوجوان و خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند، مهم‌ترین راهکارهای مراقبت از نوجوانان در برابر آسیب‌های اجتماعی را مورد استفاده قرار داده تا نوجوان را از بحران‌های پیش رو نجات دهند.

امسال هفتمین دوره "هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس" (22 تا 28 آبان) با «محوریت خودمراقبتی در برابر آسیب‌های اجتماعی در دوره شیوع بیماری کرونا» در قالب فعالیت‌های متنوع فرهنگی و آموزشی برگزار می‌گردد.

بهره‌مندی از کانون‌های یاریگران زندگی مدارس برای پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، آموزش و توانمندسازی نوجوانان، مدرسه، خانواده و محله در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی و ترویج آداب و سبک زندگی سالم ایرانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین اقداماتی است که در مدارس اجرا می‌شود .

اینجانب به‌تمامی مدیران، مشاوران و مراقبین محترم سلامت مدارس، معاونین و مربیان پرورشی و کلیه معلمان دلسوز مدارس توصیه می‌کنم نسبت به اجرای دقیق برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی اهتمام ویژه داشته باشند.

محمد اعتدادی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان
 

به اشتراک بگذارید :