23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ ۱۳:۳۵:۵۶
کد مطلب:  1761719
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان :
همه وظیفه داریم در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا تلاش کنیم

مراسم تقدیر از دبیران کمیته های اجرایی کنگره به نمایندگی از عوامل برگزار کننده کنگره شهدای دانش آموز و معلم  با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در محل سالن تجلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجانحسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت ضمن تقدیر و تشکر از تمامی همکاران و عواملبرگزار کننده کنگره شهدای دانش آموز و معلم استان  گفت : شهدا متعلق به همه هستند و در مقابل ایثارگری ها و جان فشانی این عزیزان همه  وظیفه داریم تا در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا تلاش کنیم .

مظفری بیان کرد : در طول برگزاری کنگره شهدای دانش آموز و معلم استان ، کارهایی بسیار خوب و شایسته  و ماندگاری به ویژه در حوزه دانش آموزی صورت گرفت است که به نوبه خود تقدیر و تشکر می کنمو این راه باید با همت همکاران استمرار یابد.

وی افزود: در زمان هشت سال دفاع مقدس ، فضای حاکم بر  در مدارس استان ، حماسی، اعتقادی و ارزشی بود و اکنون وظیفه  ما حفظ آن است و کار های ما در این زمینه باید ماندگار باشد تا ارزش های مقدس انقلاب در دانش آموزان نهادینه شود که تالیف کتب و پژوهش با محوریت شهدا  از جمله آنها است .

 مظفری ادامه داد : به دانش آموزان توصیه دارم همواره در مسیر  بصیرت ، آگاهی ،علم و دانش باشند  و اگر دانش آموزان همواره درسطح بالایی از  علم و دانایی قرار گیرند  ، قطعا دغدغه ای در جامعه نخواهیم داشت.

سید شمس الدین موسوی ، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان  نیز ضمن تقدیر از تمامی عوامل اجرایی ، دانش آموزان و بسیجیان  در برگزاری این کنگره گفت : آموزش و پرورش مهمترین جایی که مجموعه سپاه می تواند با آن هم افزایی و همکاری داشته باشد .

موسوی با اشاره به اهمیت مطالعه ،زندگی نامه شهدا به ویژه شهدای استان اظهار داشت : معلمان  نقش ویژه ای در جهت دهی به فکر و روش زندگی دانش آموزان دارند و در ایام دفاع مقدس نیز این امر مشهود بود و به عینیه در زندگی شخصی نیز شاهد این مهم بودم .

وی ادامه داد: هر کاری که برای خدا باشد قطعا به بهترین وجه برگزار می شود و از آن جایی که همه کار ها  در کنگره شهدای دانش آموز و معلم برای خدا بود مشکل خاصی به وجود نیامد و در حد مطلوب برگزار شد .

در این جلسه از تعدادی از دانش آموزان و دبیران کمیته های اجرایی کنگره به نمایندگی از عوامل برگزار کننده کنگره شهدای دانش آموز و معلم نجلیل شد.   

به اشتراک بگذارید :