20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۶:۵۳:۰۰
کد مطلب:  1760617
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در جمع مدیران مدارس متوسطه دوم ناحیه ۲ اهواز:
ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش خوزستان در کنکور سراسری / لزوم توجه به گسترش عدالت آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در جمع مدیران مدارس متوسطه دوم ناحیه ۲ اهواز گفت : جایگاه آموزش و پرورش خوزستان در دو سال گذشته ارتقاء پیدا کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، کورش مودت ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ در جمع مدیران مدارس متوسطه دوم ناحیه ۲ اهواز با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در کشور گفت آموزش و پرورش تاثیرگذارترین نهاد در کشور است.

وی به عنوان اینکه تربیت انسان محصول آموزش و پرورش است گفت تربیت انسانی زیربنای توسعه هر کشوری به شمار می آید.

مودت  با اشاره به برخی از چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش و لزوم برنامه ریزی در جهت رفع موانع پیش روی آموزش و پرورش گفت: بازماندگی از تحصیل و لزوم انسداد مبادی بیسوادی از جمله مهمترین چالشهایی است که باید همه دست اندرکاران در راستای رفع آنها همت ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با عنوان اینکه در دوران کرونا شاهد افت تحصیلی برخی از دانش‌آموزان بودیم افزود: افزایش عدالت آموزشی در دوران پسا کرونا یکی از اولویتهای نظام تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به تاکید بر نقش مدیر مدرسه در ارکان مختلف نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد: مدیر مدرسه نقش ویژه‌ای در اجرای تمام برنامه‌های آموزش و پرورش دارد .

مودت ادامه داد : مدیران مدرسه در بازگشایی مدارس می توانند موجب تسهیل روند آموزش و ارتقاء دانش علمی دانش آموزان شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: یکی از موفقیت های ارزشمند آموزش و پرورش خوزستان ارتقاء جایگاه کنکور سراسری در این استان است به نحوی که در سال جاری تعداد رتبه های زیر هزار کنکور سراسری به ۹۸ رتبه رسیده است.

به اشتراک بگذارید :