20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۱:۰۰
کد مطلب:  1760467
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف آموزش و یادگیری برگزار می کند:
پنجمین جشنواره «بازی‌های جدی»

آموزش و یادگیری، هدف اولیه و اساسی در برگزاری پنجمین دوره جشنواره «بازی‌های جدی» است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «بازی‌های جدی» در تعریف اولیه به بازی‌هایی گفته می‌شود که عموماً «جنبه آموزشی» هدف اولیه آن ها و «سرگرمی بازی» در درجه بعدی اهمیت قرار دارد. بازی‌هایی که در قالب بازی مفاهیم آموزشی، فرهنگی و درمانی را بیشتر مورد نظر قرار داده است و بچه‌ها می‌توانند در کنار بازی و سرگرمی از فرآیندهای مثبت آن بهره‌مند شوند.

بر اساس این گزارش، تولید بازی «حروف‌چین» که هم اکنون در کافه بازار ارائه شده و قابل دانلود است یکی از دستاوردهای جشنواره «بازی جدی» است که بعد از شناسایی این بازی، مراحل تولید انجام شد و در حال حاضر این بازی برای گروه سنی بالای هفت سال قابل بهره‌برداری است.

همچنین بازی «چیکد» نیز که جزو برگزیدگان چهارمین دوره این رویداد بود طی چندین جلسه مشاوره و همکاری در مسیر تولید قرار دارد و در دو قالب «بازی موبایلی» و «بازی رومیزی» مراحل تولید آن در حال انجام است.

در این جشنواره، در مراحل انتخاب آثار، خلاقانه بودن محتوای آموزشی بازی در کنار کیفیت بهره‌گیری از مکانیک‌های بازی و توجه به کیفیت طراحی بازی است که در تصمیم نهایی برای انتخاب آثار برتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است؛ «اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون» در دو بخش سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای طی سال‌های اخیر، توانسته است با برگزاری رویدادهای ایده‌آزاد اسباب‌بازی و همکاری در برگزاری رویداد بازی‌های جدی افراد جوان و خلاق و مستعد در حوزه بازی را شناسایی و با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از اسامی و طرح‌های این افراد، زمینه فعالیت را برای جوانان و حتی نوجوانان فراهم کند.

به اشتراک بگذارید :