20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۲۰:۱۹
کد مطلب:  1760151
ربوشه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران خبرداد
کانال آموزش مجازی باغ هنر ویژه نوآموزان پیش دبستانی آغاز به کار کرد

مراسم افتتاحیه کانال آموزشی باغ هنر در شبکه شاد ویژه نوآموزان پیش دبستانی در منطقه 5 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی از برگزاری مراسم افتتاحیه کانال آموزشی مجازی باغ هنر ویژه نوآموزان در محل مدرسه آرهاشم منطقه ۵ با حضور مربیان برگزیده مدرسه تلویزیونی ایران و تعدادی از نوآموزان و خانواده ها خبر داد.

وی ضمن اشاره به اینکه در این کانال بیش از 93 هزار نفر از نوآموزان پیش دبستانی از سراسر کشور عضو آن هستند افزود: آموزش های متنوع دوره پیش دبستانی در قالب محتواهای الکترونیکی با موضوعات شعر، قصه، بازی، کاردستی، اجرای زنده و ... توسط  جمعی از مربیان بر اساس اهداف و سرفصل های آموزشی این دوره تحصیلی و متناسب با برنامه جامع تربیت و یادگیری دوره پیش از دبستان ارائه می گردد.

درآغاز مراسم افتتاحیه ی کانال باغ هنر، شهباز بیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران نیز ضمن خیر مقدم به مدعوین، از کانال باغ هنر به عنوان یکی از موفق ترین کانال های آموزشی در دوران کرونا یاد کرد که توانست جمع کثیری از نوآموزان را تحت پوشش رایگان آموزش های با کیفیت قرار دهد.  

همچنین در این برنامه خانم رخساره فضلی مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در امور پیش دبستانی در سخنانی که به صورت زنده پخش گردید، نوآموزان را با ارزش ترین سرمایه های کشور دانست که تربیت صحیح آن ها وظیفه ای خطیر بر دوش جامعه ی تعلیم و تربیت است. فضلی در بخشی از سخنان خود به شرایط سخت آموزشی در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: سال قبل شرایط دشواری بود و از آنجا که تربیت تعطیل بردار نیست، به سمتی حرکت کردیم تا بیش از 450 هزار نوآموز از تحصیل محروم نشوند و در همین راستا کانال هایی مانند باغ هنر ایجاد شد تا کودکان پیش دبستانی را پوشش داده و از آموزش های مطلوب بهرمند سازد.

وی کار با کودکان را یک توفیق الهی دانست و با اشاره به پیچیدگی های تعلیم و تربیت در این دوره، به دستاورد طرح ملی پوشش سراسری که از ماموریت های اصلی وزارت آموزش و پرورش است، تاکید نمود و مدیریت بر مهد کودک ها را هم که به وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی تعلیم و تربیت سپرده شده‌است، در همین راستا با اهمیت خواند و وعده داد که به زودی کانالی برای مهد کودک ها افتتاح خواهد شد تا خردسالان حاضر در مهد های کودک نیز از حق آموزش پیش از دبستان برخوردار شوند.

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود مدرسه تلویزیونی ایران را نیز از فرصت های تربیتی مناسبی دانست که توانسته است از پایتخت تا در دور ترین استان ها را تحت پوشش قرار داده و نوآموزان پیش دبستانی را از آموزش و تربیت مطلوب بهرمند سازد. اقدام ارزشمندی که مربیان پیش دبستانی در مدرسه تلویزیونی ایران انجام دادند، سطح انتظار از این دوره را بالا برده و لازم است با استفاده از تجربه زیسته سال قبل، امسال هم آموزش های مناسب در اختیار فرزندان خود قرار دهیم و در این زمینه به تنوع فعالیت ها، زمان بندی مناسب، فعال بودن کودک در جریان یادگیری، ارائه آموزش های غیر مسقیم و توجه به فعالیت های جسمی و حرکتی، استفاده از محرک های محیطی و سایر اصول تعلیم و تربیت توجه گردد.

لازم به ذکر است که در آیین افتتاح کانال باغ هنر، برنامه های جذاب و مفرحی برای کودکان پیش دبستانی اجرا شد و این برنامه ها به صورت زنده برای استفاده نوآموزان پیش دبستانی سطح کشور در شبکه شاد نیز پخش گردید. درپایان ربوشه ضمن تاکید برکیفیت برنامه های تولیدی باغ هنر از زحمات همکاران خود دراداره ی آموزش پیش دبستانی ودوره اول ابتدایی قدردانی نمود .

به اشتراک بگذارید :