20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۷:۳۳
کد مطلب:  1760129
برگزاری جلسه هماهنگی دومین جشنواره علمدار

در راستای برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جلسه ای با حضور گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی استان ضمن تقدیر و تشکر از حضور روسای تشکل های دانش آموزی و مدیران مدارس با اشاره به ارزش های ذاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این ارزشها نه در پهنه بزرگ انقلاب اسلامی ایران و نه در هیچ برهه تاریخی و عرصه بین المللی قابل کتمان نیست و نخواهد بود، مکتب حاج قاسم در آموزش و پرورش باید جزو اهداف تربیتی دانش آموزان و نشان دهنده راه صحیح فرهنگ ایثار و شهادت باشد .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش پرورش با اشاره به نام گذاری این جشنواره فرهنگی و هنری به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: دربحث معنا شناسی سه عنصر اثر بخش وجود دارد: 1- اسطوره ها 2- نمادها و سنبل ها 3- الگوها . اسطوره ها بازتاب الگوها و نماد ها هستند که در بستر زمان متکامل می شوند و به عبارتی اسطوره ها به سنبل ها و نماد ها و الگوها تکیه می کنند و سردار سلیمانی و شهدای عزیز نمونه بارز الگوها می باشند که در تاریخ ماندگار خواهند شد.

وی ادامه داد: این اسطوره ها باید در مرئی و منظر دانش آموزان قرار بگیرند این میسر نخواهد بود مگر با همت و تلاش عوامل اجرایی مدارس و معلمان ، بویژه مدارس شاهد که  باید پیشگام این جشنواره شوندو حضور گسترده مخاطبین را در جشنواره علمدار شاهد باشیم.

گنج خانلو در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل فعال در این زمینه  اظهار کرد:  به برکت خون این شهید والا مقام پرچم اسلام به دست توانای امام زمان (عج) در جای جای این عرصه گیتی برافراشته شود.

به اشتراک بگذارید :