13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۲:۲۵:۵۲
کد مطلب:  1759907
با شعار شوراهای دانش آموزی،طلایه دار گام دوم انقلاب؛
مراسم نمادین استانی بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی برگزار شد

مراسم نمادین استانی بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، فرماندار شهرستان و مدیر کل آموزش و پرورش استان در آموزشگاه آموزشگاه متوسطه دوره دوم دخترانه شهید بهشتی ناحیه یک زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، جهانبخش مرادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت : در دنیای امروز توجه به آموزش و پرورش مبنای توسعه هر کشوری  است و بدون توجه به آموزش و پرورش و مخاطبین آنان ، تحقق این امر امکان پذیر نیست .
وی ادامه داد: آموزش و پرورش به دو حوزه توجه می کند که اولی آموزش علم ، دانش و آگاهی است و دومی پرورش به این معنی که  زمینه را فراهم می کند تا در فضای فرهنگی، تربیتی و ارزشی حاکم بر جامعه دانش آموزان رشد یابند  تا در آینده،  نقش اجتماعی خود را به خوبی ایفا نمایند .


مرادی با اشاره به نقش شورای دانش آموزی در حوزه پرورشی دانش آموزان اظهار داشت :  شورای دانش آموزی از سه وجه مورد اهمیت است ، اولین مورد  تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در دانش آموزان ، دومین وجه پذیرش مسئولیت  های فرا شخصی است و آخرین مورد پرورش دانش آموزان برای آینده جامعه به منظور  آمادگی و ایفای نقش اجتماعی خود در مسئولیت مدیریتی و نقش آفرینی در جامعه است .

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت شورای دانش آموزی در کنار سایر ارکان مدرسه ، در تصمیم گیری ها تصریح کرد:
 جامعه پویا،  جامعه ای است که نسل آن تحلیل گر باشند و تحلیل درستی از شرایط جامعه خود داشته و بتوانند با تصمیم گیری های مناسب به هم نوعان خود کمک کنند.

 

به اشتراک بگذارید :