14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1758449
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور:
بهترین مسیر برای رسیدن به موفقیت در کشور، از مبدأ «مدرسه» آغاز می شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین مسیر برای رسیدن به موفقیت در  آینده کشور، از مبدأ «مدرسه» آغاز می شود.

به گزارش مرکزاطلاع‌رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، اظهار کرد: آموزش و پرورش اولویت نخست ما است و ‌در موضوع مدرسه‌سازی، دغدغه ما، «مدارس کپری و نا ایمن» است که باید بازسازی و مستحکم شود.

وی با تأکید بر این که اگر بخواهیم به جایی برسیم، بهترین مسیر، «مدرسه» است، افزود: ما سال گذشته افزون بر بودجه‌ای که دولت برای آموزش و پرورش در لایحه بودجه پیشنهاد کرد، به میزان ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع اعتباری برای نوسازی مدارس تعیین کردیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: رویداد جدیدی رخ داده است و آموزش مجازی ناخواسته وارد سیستم آموزشی کشور شده، در این مورد در درجه اول لازم است، به معلمان آموزش داده شود و در درجه دوم مسأله تجهیزات است. چرا که 3 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز، از امکانات هوشمند آموزش مانند تبلت و موبایل محروم اند.

وی گفت: در مجلس قانونی تصویب کردیم که چگونه خیرین می‌توانند به سمت ساخت «مراکز فنی و حرفه‌ای» بروند، بر اساس قانون باید ۵۰ درصد آموزش‌ها مهارتی باشد و هم اکنون این هدف ۳۵ درصد محقق شده است.

 

به اشتراک بگذارید :