20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۱۰:۲۹:۳۸
کد مطلب:  1758215
ربوشه به تشریح اهمیت موضوع دانش آموزان بازمانده از تحصیل پرداخت
بسط عدالت آموزشی وتربیتی در برخورداری از فرصت های  تعلیم  وتربیت با کیفیت

سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی در گفتگو با خبرنگار اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به تشریح اهمیت موضوع « بازماندگان از تحصیل» پرداخت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص اهمیت موضوع « بازماندگان از تحصیل» که جز اصلی ترین رویکردهای حوزه معاونت ابتدایی می باشد به تبیین آن پرداخت و گفت:
-  نگاه  ویژه ی آموزش وپرورش و مشارکت  و همکاری عوامل سهیم و موثر در تربیت در قالب نهادهای مدنی غیر  دولتی در فراهم نمودن فرصت های آموزشی  برابر برای همه ی فرزندان عزیز به ویژه در دوره کرونا مبتنی بر مفاد سند تحول  بنیادین در راستای« بسط عدالت آموزشی و تربیتی در برخورداری از فرصت های  تعلیم  و تربیت با کیفیت » امری ضروریست. اعمال رویکرد حمایت با حفظ عزت وکرامت انسانی از جنس لطف پدرانه، مهرمادرانه ،عشق برادرانه و خواهرانه از «کودکان کم  برخوردار و  بازمانده  از تحصیل»  درپهنه ی  نیک خواهی و خیرخواهی با درنظر گرفتن اوضاع اقلیمی و فرهنگی  و اجتماعی پایتخت، از سال قبل خیلی جدی تر ودقیق تر از سال پیش در دستورکارمعاونت ابتدایی قرارگرفته است و محاسبه ی نرخ خالص بازماندگان جهت شناسایی، جذب و بازگرداندن به فضای تحصیل و پشتیبانی  و نگهداشت آنان مدنظر می باشد. مهم ترین رسالت آموزش و پرورش ابتدایی ، افزایش عدالت آموزشی در دو محور کمی و کیفی است که با انسداد مبادی بیسوادی و پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و ... محقق می شود و می تواند بستر لازم برای پیشرفت و تعالی توام با عدالت را برای کشور فراهم نماید.آموزش ، حق مسلم کودکان است و وظیفه ما دست اندرکاران فراهم نمودن این شرایط برای دانش آموزانی است که از این حق بنا به دلایلی محروم شده اند.همه ساله لیستی از اسامی این کودکان از طریق حوزه ستاد ارسال می شود که می بایست یک به یک شناسایی شده و درصورت احراز وضعیت بازماندگی، آموزش ببینند.
سعید ربوشه در پاسخ به اینکه حوزه معاونت ابتدایی در عملیاتی نمودن سه گام اساسی شناسایی، جذب و نگهداشت دانش آموزان بازمانده ازتحصیل تا کنون چه اقداماتی داشته است اظهارداشت؟
- معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران از ابتدای سال 99 به جهت شناسایی دقیق و حداکثری دانش آموزان بازمانده از تحصیل، در مرحله اول با توجه به این که همه اسامی شهر تهران و شهرستان های تهران با هم به این استان ارسال می شود و همچنین برخی اسامی ارسال شده خارج از محدوده سنی می باشد به کمک فیلتر های مختلف اسامی جدا سازی شده و کل اسامی کودکان شهر تهران و در محدوده سنی قانونی احصا شد. درمرحله دوم از همکاران معتمد و آشنا به محدوده ی جغرافیایی مناطق دعوت به عمل آمد تا تفکیک منطقه ای بر اساس آدرس های موجود به عمل آمده و به مناطق نوزده گانه جهت شناسایی بهتر و راحت تر ارسال شد. درمرحله سوم دو تن از همکاران واجد شرایط و مورد اعتماد از مناطق انتخاب شده و به مدت دو ماه در محل اداره کل شهر تهران حاضر شدند و با کمک شماره تماس های موجود ( هرشماره تماس سه بار)؛ نفر به نفر با خانواده ها ارتباط گرفته و سعی در شناسایی فرد به فرد کودکان نمودند. اگرچه در این مسیر با مقاومت از سوی برخی از خانواده ها مواجه می شدند ولی از سعی و تلاش نا امید نشدند که البته حاصل تلاش این سه مرحله کمک شایانی در دسته بندی بازماندگان ازتحصیل جهت نظم بخشی به کار نمود.شناسایی دانش آموز بازمانده از تحصیل و ارسال اسامی به مناطق جهت جذب و نگهداشت این دانش آموزان برونداد این الگوی پیگیری می باشد.
آیا در پیشبرد فرایند انسداد بازماندگی تحصیلی ارگان ها وسازمانهای رسمی و غیر رسمی برون سازمانی نقش موثری داشتند؟ 
براساس مبانی نظری سند تحول درتربیت رسمی وعمومی ، همکاری ، تعامل و نقش آفرینی سازمان های دیگر به عنوان عوامل سهیم و موثر در تربیت  مدنظر می باشد. لذا استفاده از ظرفیت مجمع حامیان بازماندگان از تحصیل جهت جذب و نگهداشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل و یا مراقبت تحصیلی از دانش آموزان در معرض خطر بازماندگی یا ترک تحصیلی اقدام مثبتی بود که نتایج خوبی دربرداشت. همچنین باتوجه به این که اطلاعات ارسالی در جدول اسمی کودکان بازمانده (آدرس و شماره تلفن) مربوط به بدو تولد می باشد و حدود 60 تا 70 درصد این شماره تلفن ها و آدرس ها به علت شرایط خاص زندگی در شهر تهران فاقد اعتباراست، لذا با اداره کل ثبت احوال و اداره کل گذرنامه و معاونت حقوقی قوه قضائیه مکاتباتی انجام و درخواست نشست مشترک مطرح شد. از دیگرسو جهت شناسایی دانش آموزان تحت حمایت بهزیستی با اداره کل بهزیستی استان تهران مکاتبه شد و اطلاعات بسیار عالی و دقیقی بدست آمد. بی شک تعامل ارگان ها و سازمان های برون نهاد پیگیری این امر خداپسندانه را تسهیل می نماید.
وی با اشاره به اقدام های خلاقانه در مسیر اجرایی نمودن این برنامه، که روال کار را تسهیل کند افزود؟
انتخاب یک راهبر از هر منطقه جهت اجرایی سازی بهینه اهداف طرح و پیگیری دقیق تر و بهتر امور مربوطه وتشکیل جلسات متعدد با راهبران جهت آگاهی بخشی بیشتر نسبت به امور، به عنوان یک تجربه ی مفید موجب انسجام درعملکرد و بررسی دقیق تر شرایط منطقه و اقتضائات آن می باشد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش پایتخت در پایان اضافه کرد:
امید که باعزم جزم دست اندرکاران نظام تعلیم وتربیت و ارگان ها و سازمان ها ی سهیم و موثر، همه ی دانش آموزان درگستره ی عدالت آموزشی از موهبت تحصیل بدون دغدغه وسرشار از شوق یادگیری بهره مند گردند. دراین راستا اززحمات همکاران اداره ی دوره  دوم ابتدایی شهرتهران و همه ی همکاران حوزه ی معاونت ابتدایی مناطق 19 گانه ی شهرتهران که دلسوزانه ومتعهدانه درتحقق این مهم کوشیدند صمیمانه قدردانی نموده و برتداوم این مسیر همسو با انتظارات حوزه ی ستاد تاکید و از اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران که نسبت به تسری برنامه ها و رویکردها اهتمام ویژه دارند قدردانی می نمایم. والسلام

به اشتراک بگذارید :