20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۰۹:۴۳:۳۶
کد مطلب:  1758097
با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه فنی ، حرفه ای و کاردانش وزارت صورت گرفت:
برگزاری وبینار تبیین بر نامه ها ، سیاست ها و الگوهای آموزشی و تربیتی هنرستان ها

وبینار تبیین برنامه ها ، سیاست ها و الگوهای آموزشی و تربیتی در هنرستان ها با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه فنی ، حرفه ای و کاردانش ، معاون آموزش متوسطه ، رئیس و کارشناسان اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش ، کارشناسان اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی ، معاونین آموزشی و کارشناسان آموزش مناطق و نواحی و مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان؛  سید مصطفی آذر کیش مدیر کل دفتر متوسطه فنی ، حرفه ای و کاردانش ضمن اشاره به شرایط جدید ایجاد شده در امر آموزش به دلیل شیوع بیماری کرونا ، از فضا ، تجهیزات و نیروی انسانی به عنوان عوامل تأثیرگذار در کیفیت آموزش نام برد و تأکید کرد :  راهبرد اصلی دفتر بهبود و ارتقا مستمر کیفیت آموزش های فنی و مهارتی می باشد .

وی نقش مدیران هنرستان ها را در ارتقا توانمندی های هنرآموزان و معلمان و بهبود شرایط آموزشی مهم و تأثیر گذار دانسته و خاطر نشان کرد:  مشارکت هنرآموزان در تصمیم گیری باعث ایجاد تعلق خاطر ، یگانگی و تعهد بیشتر خواهد شد .

 این مقام مسئول در ادامه با اشاره به رفع کمبودها ی نیروی انسانی و تجهیزات هنرستان ها از طریق برون سپاری بخشی از آموزشهای مهارتی شاخه کاردانش ، برون سپاری را از برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی دانسته و اظهار داشت :  در انتخاب مراکز آموزشی طرف قرارداد برون سپاری باید دقت کامل صورت پذیرد .

در ابتدای این جلسه بهرامی معاون آموزش متوسطه  گزارشی از برنامه ها و فعالیت های استان در آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش ارائه کرد و در ادامه تعدادی از مدیران هنرستان ها به نمایندگی مطالبی را در خصوص مشکلات و مسائل جاری هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مطرح کردند .

بهرامی در سخنان خود مواردی را درخصوص مشکلات توزیع کتب درسی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش ، پرداخت مطالبات قراردادهای برون سپاری شاخه کاردانش ، کمبود تجهیزات کارگاهی هنرستان ها و تخصیص اعتبار بیشتر و تشکیل جلسات مستمر جهت پیگیر مسائل بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی در بازگشایی مدارس عنوان کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :