20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۰۷:۵۰:۱۳
کد مطلب:  1757813
معاون اول رئیس جمهور:
جامعه خیرین مدرسه‌ساز مستند موفقی از مشارکت مردم در اداره امور کشور است

معاون اول رئیس جمهور در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور با تاکید بر اهتمام دولت به امر آموزش و مدرسه‌سازی، گفت: جامعه خیرین مدرسه ساز مستند موفقی از مشارکت مردم در اداره امور کشور است.

به گزارش خبرنگار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور که در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا و خیرین فقید مدرسه‌ساز، اظهار کرد: دولت به بحث آموزش و مدرسه سازی اهتمام ویژه ای دارد و هیچ امری در کشور بالاتر از آموزش نیست چرا که زیربنای زندگی بشر است و گام برداشتن در این مسیر سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.

وی افزود: اولین باری که محضر رهبر معظم انقلاب برای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) رسیدم، ایشان چندین توصیه داشتند و اولین توصیه ایشان این بود که چقدر خوب است که بتوانیم 1000 مدرسه بسازیم. همین هم شد که در ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بحث مدرسه‌سازی راه افتاد و تاکنون هم ادامه دارد.

مخبر با بیان اینکه در ایام کرونا به غیر از 26 کشور، هیچ کشوری مدارسش را تعطیل نکرد، گفت: همه مغازه‌ها و مشاغل تعطیل شدند، اما مدارس تعطیل نشدند؛ با هر مشقتی که بود مدارس به فعالیت خود ادامه دادند و این به دلیل اهمیتی است که بحث آموزش دارد، ما نیز امیدواریم با کمرنگ شدن و از بین رفتن این ویروس منحوس، فعالیت مدارس را به حالت اول برگردانیم.

وی به لایحه رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: بحث رتبه‌بندی معلمان از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بود و اکنون رئیس جمهور به جد این موضوع را دنبال می‌کند و امیدوارم لایحه رتبه بندی معلمان به خوبی  مصوب و اجرا شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این موضوع که باید در مدارس نهضت مهارت آموزی شکل بگیرد، گفت: مشکل ما این است که دانش‌آموز پس از فارغ التحصیلی باید تازه به کسب مهارت بپردازد تا بتواند شغلی پیدا کرده وزندگی کند، که این موضوع یک نقص است. خوب است جریان مدرسه سازی به سمت توسعه کانون‌های مهارت آموزی و گسترش آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای جهت داده شود.

وی با بیان اینکه کشور را جز با مدیریت و منابع مردم نمی‌توانیم اداره کنیم، افزود: شما خیرین مدرسه‌ساز برای این کار مستندی درست کردید و بعد از شما مجمع خیرین سلامت راه افتاد و خوب است خیرین حوزه اشتغال هم در کشور شکل بگیرد.چون موضوع اشتغال زایی و بهبود معیشت مردم اولویت و همه هم و غم دولت است، اگر این جریان را در کشور راه بیندازیم  مردم با نیت خیر در این حوزه ورود کرده و نتایج خوبی خواهد داشت.

وی به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت با مشارکت مردم اشاره و اضافه کرد: کشور از ظرفیت و امکانات خدادادی بیشماری برخوردار است و در مقابل مشکلات و معضلات، ده‌ها راه حل می تواند وجود داشته باشد .

مخبر با تاکید بر حمایت دولت از جامعه خیرین مدرسه‌ساز گفت: دولت همراه و پشتیبان شماست. خیرین هم کمک کنند و گاهی  مواردی هست که دولت می‌تواند به راحتی انجام داده وبسیار موثر هم باشد  و خود ما از ان بی اطلاعیم ، وقتی در چنین جمع‌هایی حاضر می شوم تازه می فهمم چه نکاتی وجود دارد که امکان پی بردن به آن در اتاق‌های دربسته و نشسته نیست.

 

به اشتراک بگذارید :