19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۱۲:۴۴:۴۷
کد مطلب:  1755381
معاون امور استان ها در ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خبر داد:
آماده سازی و انتشار 333 مورد محتوای متناسب با اهداف سندتحول بنیادین برای معلمان و دانش آموزان

معاون امور استان ها در ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش از فعالیت‌ های ستاد در ۳۲ استان، ۷۰۰ شهرستان و منطقه کشور خبر داد و گفت: در دوران کرونا 333 مورد محتوای متناسب با اهداف سندتحول بنیادین برای معلمان و دانش آموزان آماده و از طریق بسترفضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام حسین درودی، در جلسه شورای معاونین در استان یزد اظهار کرد: ستاد همکاری میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش، در سه بخش فعالیت دارد که از آن جمله می‌توان به «اطلاع رسانی از ظرفیت‌های تعالی آفرین حوزه های علمیه و فعالیت های وزارت آموزش و پرورش نسبت به یکدیگر»، «ارتباط دهی میان نهادی و بین دستگاهی» و «ابتکارآفرینی جهت تربیت نیروی انسانی» اشاره کرد.

وی ادامه داد: ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در ۳۲استان کشور و ۷۰۰شهرستان مجموعه‌ای تحت عنوان کمیته همکاری تشکیل داده که در سطح کشور هر دو ماه یک بار؛ نشست‌های تربیتی، فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان را برنامه ریزی، پیگیری و پیامدخوانی می‌کنند.

معاون امور استان ها در ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش افزود: مهمترین فعالیت‌های کمیته همکاری در هر استان، «برنامه محوری» حول آموزه های قرآنی و سبک زندگی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است.

درودی از شاخص ترین فعالیت های این ستاد را در سال جاری به جذب طلاب مستعد و متخصص، طرح تربیتی امین و طلاب وظیفه اشاره کرد و افزود: با موافقت مجلس شورای اسلامی و بر اساس نیاز اعلام شده از سوی آموزش و پرورش؛ طلاب می‌توانند بر طبق قوانین دانشگاه فرهنگیان با کسب شرایط قانونی، جذب و در مدارس فعالیت داشته باشند و به عنوان معلم های مطلع از احکام دینی و شاخص‌های تربیت انسان در اسلام برای دانش آموزان و همچنین در بخش های دیگر آموزش و پرورش یار و مددکار معلمان و خانواده ها باشند.

وی در ادامه افزود: از دیگر فعالیت‌هایی که پیرامون جذب طلاب در تعلیم و تربیت اسلامی از سوی ستاد همکاری صورت گرفته این است که در مدارس وابسته به حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات؛ دانش آموزان می‌توانند خودشان را برای تحصیل در حوزه‌های علمیه و حضور در مرکز «معلم مبلغ» بعد از طی فرایند لازم آماده کنند.

حجت‌الاسلام درودی گفت: ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در ۵سال اخیر دارای یک برنامه محوری است که برنامه ای که ستاد همکاری میان دو دستگاه آموزش و پرورش و حوزه علمیه به عنوان دو دستگاه بزرگ و سرنوشت ساز تعلیم و تربیت اقدام کرده دارای ۴۰برنامه تربیتی است که از این ۴۰برنامه، تعداد ۲۰برنامه در ستاد و ۲۰برنامه در سطح صف، قابلیت اجرا دارد.

وی در ادامه گفت: برگزاری گفتمان‌های دینی و پاسخگویی به شبهات دانش آموزان در ایام کرونا در نرم افزاری تحت عنوان ۸۰سوال کرونایی، از جمله فعالیت‌های ستاد همکاری در دوران کرونا بوده که توسط مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در سطح کشور انجام شده است.

معاون امور استان ها در ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در پایان به سند تحول بنیادین اشاره کرد و افزود: سند تحول بنیادین از مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و در این زمینه ستاد همکاری در قالب ۳۳۳درس در فضای مجازی برای بدنه آموزش و پرورش این سند ملی را آماده سازی کرده و هم اکنون در قالب صوت های ۱۰الی ۱۵دقیقه ای در اختیار استان‌های مختلف و فرهنگیان قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :