18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ۱۰:۳۲:۱۳
کد مطلب:  d3cUbkfg
معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش وپرورش خبرداد:
تخصيص 280میلیاردریال جهت تجهیز مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه

معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش وپرورش از تخصيص 280میلیاردریال جهت تجهیز مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، محمد ديمه ور در دومین جشنواره جلوه گاه اثر و اندیشه در مشهدبه اهمیت کلاس های چند پایه اشاره كرد و افزود: چشم انداز آموزش و پرورش در آینده تلاش در جهت ارتقاي سطح کیفی کلاس های چند پایه است.

معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش وپرورش تصريح کرد : درسال جاری280میلیاردریال جهت تامین تجهیزات مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه تخصیص یافت ضمن آنکه درسال گذشته نیز با همین اولویت 230میلیاردریال به موضوع تجهیزمدارس ابتدایی اختصاص داده شد.

وی با بيان اين كه بخشنامه راهبران آموزشی که مربوط به مدارس روستایی و مرزی کشور است به استان‌ها ابلاغ شده است، خاطرنشان كرد: براساس این آیین نامه تمام امتیازاتی که به مدیران مدارس تعلق می‌گیرد حق مأموریت و ایاب و ذهاب نیز به راهبران آموزشی تعلق خواهدگرفت تا بتوانند از مدارس روستایی و عشایری بازدید کنند.

ديمه ور با بيان اين كه حدود ۶۰ درصد مدارس بالای ۲۰۰ نفر دانش‌ آموز اکنون به صورت دوری اداره می‌شوند، افزود: بخشنامه چند معلمی متعلق به پایه های پنجم و ششم است و نباید در پایه های پایین تر استفاده شود.

معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش وپرورش افزود: با بررسی وضعیت دانش آموزان پایه چهارم کشوربه این نتیجه رسیده ایم که دانش آموزان ما جهت ارتقا مهارت های فردی و اجتماعی به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند .

گفتني است؛ در این جشنواره از کتاب های رنگین کمان یادگیری ، نقشه محتوایی و مفهومی علوم تجربی ، نرم افزار آموزشی جلوه گاه اثر و اندیشه ، نگاره علوم تجربی و زمین شناسی رو نمایی شد

 

به اشتراک بگذارید :