13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ ۱۵:۱۳:۰۰
کد مطلب:  1752093
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین گرامیداشت یوم الله 13 آبان در دارالشهدای دانش آموزی منطقه 16 شهرتهران:
امروز ما با شهدا عهد می بندیم که همانگونه که شما بودید و جنگیدید، ما نیز رهرو اهداف شما خواهیم ماند و برای اعتلای وطن، همیشه آماده ایم

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران،همزمان با نواخته شدن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی و گرامیداشت یوم ا... سیزده آبان روز دانش آموز، این مراسم نیز در دارالشهدای دانش آموزی شهرتهران و در تنها میدان مزین به نام دانش آموز در تهران گرامی داشته شد.    

 

در این مراسم عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن سلام و درود بی پایان به ارواح پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و به ویژه شهدای عرصه درمان و مدافعین تعلیم و تربیت گفت: از همه همکاران و مسئولین منطقه، خاصه مدیر محترم منطقه تقدیر و تشکر می نمایم که در منطقه ای که مزین به نام دارالشهدای دانش آموزی شهرتهران است این گرامیداشت را اجرا و یاد و خاطره شهدای دانش آموز یوم ا... سیزده آبان و 1100 دانش آموز شهید را گرامی داشتند؛ استحضار داشته باشید که ما در کل کشور بیش از 700 منطقه آموزش و پرورش و حدود 36 هزار شهید دانش آموز و 5 هزار شهید فرهنگی، و یک سی و ششم از شهدای دانش آموزی کشور مختص به این منطقه است و حقیقتا نام دارالشهدای دانش آموزی، زیبنده این منطقه هست و از این حسن سلیقه، تشکر می نمایم. 
وی در ادامه افزود: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه جوامع بشری، محسوب می شود، و این نیروی انسانی هرچه کم سن و سال تر باشد ارزشمندتر خواهد بود چون آموزش پذیر بوده و می توان در راستای اهداف جامعه آنان را پرورش داد؛ 36 نونهال شهیدی که می توانستند سرمایه بزرگی برای جامعه ما باشند، جان عزیزشان را فدای انقلاب و امام راحل و اهداف امام کردند. 
وی در ادامه نیز اذعان داشت: در دوران دفاع مقدس نیز بیشترین شهید از میان اقشار غیرنظامی، مختص به دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش بوده است؛ و این تعهد و وابستگی مجموعه آموزش و پرورش را به نظام و رهبری نظام می رساند. و حدود 5 هزار شهیدفرهنگی، الگویی شدند برای 36 هزار دانش آموز شهید که به مربیان خود اقتدا کردند و در سخت ترین شرایط  کشور، قشر دانش آموز ما احساس مسئولیت کرد و خون عزیز خود را نثار میهن و دفاع از آن نمودند. 
مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران خطاب به دانش آموزان حاضر در مراسم افزود: این مبارزه به شکل های گوناگون ادامه داشته و شمائید رهروان کسانی که خون عزیز خود را در راه دفاع از میهن هدیه کردند و ادامه دهنده راه آنان باشید؛ و به تأسی از بیانات رهبر معظم انقلاب، امروز دفاع، به شکل دیگری پیدا کرده است و باید در عرصه های علمی پا دررکاب باشید و به نقش تاریخی خودمان، عمل کنیم. 
وی در ادامه افزود: آنانی که در یوم ا... سیزده آبان سال 57 یاد و خاطره تبعید حضرت امام راحل و در سیزدهم آبان سال 58 به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را زنده نگه داشته و به خون خود غلطیدند، به تکلیف روز خود عمل کردند و امروز ما بایستی با تاسی از بیانات مقام معظم رهبری به تکلیف خود عمل نمائیم و به اهداف عالیه نظام و انقلاب دست یابیم.
فولادوند در پایان بیان داشت: امروز ما با شهدا عهد می بندیم که همانگونه که شما بودید و جنگیدید، ما نیز رهرو اهداف شما خواهیم ماند و برای اعتلای وطن، مبارزه با ستمکاران و احقاق حق از ظالمین، همیشه آماده ایم و به شما اقتدا می کنیم وادامه دهنده خون شهدا خواهیم بود ان شاءا... .     

 

به اشتراک بگذارید :