23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۲:۴۷:۰۵
کد مطلب:  1750839
جلسه  توجیهی - آموزشی تبیین فعالیت ها و برنامه های مشاوران مدارس ، قطبی منطقه خدابنده برگزار شد

جلسه توجیهی - آموزشی تبیین فعالیت ها و برنامه های مشاوران مدارس، قطبی منطقه خدابنده  خدابنده با حضور رئیس اداره مشاوره و رئیس مرکز مشاوره ی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، مشاوران مناطق خدابنده، بزینه رود، سجاسرود و افشار در سالن اجتماعات اداره ی آموزش وپرورش شهرستان خدابنده برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، نیکخواه رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان در این برنامه ضمن تاکید بر رسالت هدایتگری مشاوران به تبیین بخشنامه ها و وظایف مشاوران  پرداخت و بر لزوم اجرا و ثبت اقدامات در سامانه نماد تاکید نمود.
وی به معرفی طرح های جدید مشاوره ازجمله طرح همدل، صدای مشاور، مدیریت فوریت های روانی – اجتماعی و خط تلفنی ملی نماد 1570پرداخت و در همین راستا افزود: ظرفیت سازی برای مداخلات روانی به موقع و موثر در رفتارهای پر خطر، شناسایی به موقع و توانمند سازی دانش آموزان در معرض خطر، افزایش آمادگی مدارس و مناطق، کنترل و کاستن از بحران های فردی ،خانوادگی و اجتماعی و ارائه خدمات تخصصی به موقع به دانش آموزان در معرض آسیب و آسیب دیده از اهداف اصلی این طرح ها می باشد.

همچنین سعادتی رئیس مرکز مشاوره اداره کل،  نحوه  ارجاع دانش آموزان نیازمند به مشاوره را در سامانه نماد توسط گروه های معلمان، مدیران و مشاوران تشریح کرد و گفت: ضروری است دانش آموزان با شرایط اورژانسی در اسرع وقت برای دریافت خدمات تخصصی روانشناختی و مددکاری معرفی و ارجاع شوند.

وی در ادامه اجرای موثر آزمون های غربالگری و سلامت روان را در برنامه ریزیهای خرد و کلان منطقه ای و استانی در کاهش مشکلات روانی – اجتماعی بسیار مهم ارزیابی کرد  و بر آموزش و توجیه دانش آموزان و خانواده ها تاکید نمود تا در نهایت تحلیل درست وعلمی از این ابزارهای تشخیصی انجام پذیرد.  

به اشتراک بگذارید :