20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۲:۲۹:۱۶
کد مطلب:  1750755
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین نواختن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت:
١٣ آبان روز گرامیداشت سه حادثه مهم در تاریخ ایران است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران روز ١٣ آبان را نقطه عطف مهمی در تاریخ ایران برشمرد.

زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی و گرامیداشت روز دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی صبح امروز با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری در مدارس شهر تهران به صدا درآمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از خبرگزاری پانا در این مراسم عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن سلام و درود بی پایان به ارواح پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و به ویژه شهدای مدافع تعلیم و تربیت و ٣۶ هزار شهید دانش آموز و ۵ هزار شهید فرهنگی گفت: بعد از مدت ها غیرحضوری بودن مدارس، ورود تدریجی دانش آموزان به مدرسه را تبریک عرض می کنیم.
وی با اشاره به روز ١٣ آبان خطاب به دانش آموزان خاطرنشان کرد: سه حادثه مهم در این تاریخ اتفاق افتاده در سال ١٣۴٣ به دنبال تصویب لایحه کاپیتولاسیون، امام خمینی(ره) به عنوان معترض فریاد دادخواهی برآورد و در پی آن تبعید شد، در سال ١٣۵۶ دانش آموزان و دانشجویان به خاطر گرامیداشت سالروز تبعید امام خمینی تظاهرات کردند و در تهران به خاک و خون کشیده شدند و دو سال بعد از آن نیز لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام به تسخیر در آمد و این ٣ تاریخ باعث شده هر سال آحاد مردم کشور برای گرامی داشت این تاریخ و مبارزه با استکبار جهانی به راهپیمایی بپردازند.
وی در پایان ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده توسط مسئولین وزارت آموزش و پرورش و تشکل های دانش آموزی گفت: امیدوارم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

در حاشیه این مراسم نیز عبدالرضا فولادوند؛ مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران به پانا گفت:«دستاورد های انقلاب اسلامی ایران را نباید صرفا درباره یک موضوع خاص دنبال کنیم چراکه دستاوردهای انقلاب بسیار وسیع بوده است.»

وی بیان کرد:«مباحث فرهنگی و گفتمان قالب درباره مقابله با استکبار جهانی ایجاد شده و این گفتمان قالب تاثیر خودش را بر روی ملت ها گذاشته و در کشور ما نیز می تواند یکی از دستاوردها باشد. در دنیا این گفتمان قالب به وجود آمده که مردم دنیا می توانند در مقابل تمامیت خواهی و دخالت های بیجا و استکبار جهانی بایستند. این مهم ترین دستاوردی بوده که در ۴۲ سال گذشته انقلاب اسلامی ایران به دست آورده است.»

به اشتراک بگذارید :