13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۲:۲۲:۱۱
کد مطلب:  1750697
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی؛
 «سیزده آبان»؛ فرصت تربیتی کم نظیری است برای نمایان ساختن جنایت ها و خباثت های استکبار جهانی برای مردم جهان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: ۱۳ آبان یک فرصت تربیتی کم نظیر است و ما امروز وظیفه داریم از این فرصت تربیتی ارزشمند استفاده کنیم  و جنایات آمریکا را برای نسل جدید انقلاب، تشریح کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ صبح امروز در «آئین نمادین نواختن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی»، گرامیداشت روز دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی که همزمان با سراسر کشور و در مدرسه شهید کدخدایی منطقه ۱۱تهران و با مشارکت تشکل های دانش آموزی و همکاری آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با گرامیداشت این روز اظهار کرد: سیزدهم آبان ماه از ایام بسیار درخشان و پر افتخار انقلاب اسلامی است و ما یاد و خاطر پرچمداران این مسیر ارزشمند، به ویژه  معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) را گرامی می داریم.

وی افزود: اگر روحیه استکبارستیزی دانشجویان و دانش آموزان نبود انقلاب اسلامی در ۲۲بهمن به پیروزی نمی رسید؛ سخنان حضرت امام (ره) نیز نشان از نقش پررنگ وقایع سیزده آبان در پیروزی انقلاب دارد.

کاظمی افزود:  دانش‌آموزان و دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی نقش مؤثری داشتند و با رقم زدن یوم الله سیزده آبان، سرنوشت انقلاب را تعیین کردند.

وی ادامه داد: امروز یاد شهدا را گرامی‌ می‌داریم و با راه شهدا پیمان می‌بندیم، کار بزرگ شهید فهمیده و شهدای دانش‌آموز، بسیار ارزشمند است بنابراین باید این راه پرافتخار را ادامه دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) از این روز(تسخیر لانه جاسوسی)، به عنوان «انقلاب دوم» یاد می کنند، چرا که روز 13 آبان، دستاوردهای بسیار بزرگی برای انقلاب به همراه داشت.

وی اضافه کرد: وقایع ۱۳آبان ۵۸چهره دشمنان واقعی به ویژه آمریکای جنایتکار و همچنین چهره دوستان واقعی انقلاب را برای مردم نمایان کرد و از این منظر پیام مهمی را به دنیا مخابره کرد.

کاظمی افزود:امروزه در هرکجای جهان جنایتی رخ می دهد و آرامشی به هم‌ می‌خورد ریشه آن به توطئه‌های آمریکا و اسرائیل بر می گردد.

وی گفت: ۱۳آبان یک فرصت تربیتی کم نظیر است و ما امروز وظیفه داریم از این فرصت تربیتی ارزشمند استفاده کنیم  و جنایات آمریکا را برای نسل جدید انقلاب تشریح کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، روحیه استکبارستیزی جوانان را برخاسته از قرآن دانست و با تأکید بر زنده نگه داشتن این روحیه در دانش آموزان، اظهار کرد: ایمان بدون داشتن چنین روحیه ای، قابل تصور نیست و شاخص انقلابی بودن، داشتن روحیه استکبارستیزی است.

 وی اضافه کرد: «دانش‌آموزان طلایه داران عرصه استکبار ستیزی» هستند  و این ویژگی خود را ثابت کرده اند.چنان که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده اند: جوانان هستند که این انقلاب را به سر منزل مقصد خواهند رساند.

کاظمی گفت:  دانش آموزان ما برای زنده نگه داشتن مسیر انقلاب و زنده نگه داشتن روحیه استکبار ستیزی، نیازمند داشتن آگاهی و معرفت نسبت به وقایع انقلاب هستند و ما باید این فرصت را برای آن ها فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: دارا بودن روحیه «ولایت پذیری» و «ولایت مداری» از شاخص های موفقیت جامعه است و دانش‌آموزان نیز باید در این مسیر مهم حرکت کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، از تشکل‌های دانش‌آموزی تقدیر و اظهار کرد:  به همه تشکل ها توصیه می کنم، دو مأموریت «ارتقای بصیرت و معرفت دانش‌آموزان نسبت به انقلاب و دوم» و «داشتن روحیه ولایت مداری و ولایت پذیری» را در کنار دیگر مأموریت های خود به عنوان مهم ترین مأموریت تشکل های دانش آموزی بدانند؛ و این موضوع باید پیوست تمام فعالیت های تربیتی تشکل ها باشد.

 سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی نیز در این آئین گفت: همزمان با این مراسم آئین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در تمام مدارس کشور نواخته می شود.

وی افزود: مراسم گرامیداشت ۱۳آبان همزمان در سراسر کشور فردا از ساعت ۱۰صبح آغاز خواهد شد و برنامه هایی در این زمینه و مراسم های نمادین در شبکه شاد برگزار خواهد شد.

شایان ذکراست: در این مراسم، زنگ ملی استکبار ستیزی نواخته شد و از تعدادی از فعالان تشکل های دانش آموزی تقدیر شد.         

به اشتراک بگذارید :