12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۱:۳۴:۲۰
کد مطلب:  1750489
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست با جمعی از معاونان و مدیران حوزه ستادی و استان تهران، تاکید کرد:
افزایش سرانه فضاهای آموزشی با بهره مندی از ظرفیت های برون سازمانی و خیّرین مدرسه ساز

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در افزایش سرانه آموزشی، نباید تنها به سازمان نوسازی اکتفا کرد؛ بلکه همه  نهادها و سازمان ها بویژه مجامع خیرین نیز باید در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی پیش از ظهر امروز در نشستی که با جمعی از معاونان و مدیران حوزه ستادی و مدیران کل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: جهت گیری های نوسازی باید با اولویت مناطق محروم، استان تهران و سیستان و بلوچستان صورت پذیرد.

وی افزود: ضروری است جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار برگزار و شرایط فضاهای آموزشی دو استان مذکور برای خیّرین تشریح شود تا با تشویق آن ها روند بازسازی و نوسازی فضاهای آموزشی در این دو استان با سرعت پیگیری شود.

کاظمی با اشاره به ضرورت تشکیل کارگروه فنی در سطح وزارتخانه اظهار کرد: مکلّف هستیم با نگاه علمی و دقیق به گونه ای ریل گذاری کنیم که مشکل نیروی انسانی را تا چند سال آینده حل و فصل نماییم.

وی ادامه داد: در افزایش سرانه آموزشی، نباید تنها به سازمان نوسازی اکتفا کرد بلکه همه  نهادها و سازمان ها بویژه مجامع خیرین باید در این زمینه تلاش کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به متغیر های موجود، هنوز هم  درک عمیقی از شرایط  فضای آموزشی استان تهران وجود ندارد؛ لذا باید آمار دقیقی از فضاهای آموزشی  تهیه  و ارائه شود.

وی افزود:  در راستای «ساماندهی فضاهای آموزشی» ضروری است در بحث مدارس تخریبی، سهمیه ای بیشتر به مناطق محروم، استان تهران و سیستان و بلوچستان تخصیص یابد.

در ادامه جلسه، رضوان حکیم زاده، اظهار کرد: یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر کیفیت یادگیری، میزان تراکم دانش آموزان در یک محیط آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد:  بزرگی و یا کوچکی فضای کلاس های درس تأثیر مستقیمی بر فرآیند یادگیری دارد.

در ادامه سعید عسکری، سرپرست معاونت  برنامه ریزی و توسعه منابع  از تمهید مقدماتی برای حل مشکل نیروی انسانی در استان تهران، در سال آینده خبر داد.

شربت دار سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی، نیز از کمبود فضاهای پرورشی نسبت به تراکم دانش آموزی در سطح شهر تهران خبر داد.

فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، نیز در این نشست گفت: برای  رساندن تراکم دانش آموزی شهر و شهرستان های تهران برای رسیدن  به میانگین کشوری که 24 دانش آموز در یک کلاس است، نیازمند ساخت بیش از 660 مدرسه جدید هستیم

وی افزود:  ضروری است میزان محرومیت شهر و شهرستان های تهران برای خیرین تشریح و برای افزایش اعتبارات تهران بیش از پیش تلاش شود.

 

به اشتراک بگذارید :