20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۰۷:۵۲:۱۳
کد مطلب:  1749831
تبیین برنامه های دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش

جلسه مشترک معاونین آموزش متوسطه ،کارشناس مسئولان و کارشناسان متوسطه نظری مناطق و نواحی استان با حضور سلطانیان؛ مدیر کل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، در راستای تبیین برنامه های عملیاتی دفتر آموزش متوسطه وزارت متبوع، نشست ویدئو کنفرانس مشترک معاونین آموزش متوسطه ،کارشناس مسئولان و کارشناسان متوسطه نظری مناطق چهارده گانه استان برگزار شد.
درابتدای این جلسه بهرامی؛ معاون آموزش متوسطه استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در سطح مناطق، گزارشی از فعالیت های معاونت آموزش متوسطه در سطح استان ارائه داد .
در ادامه سلطانیان؛ مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت ؛ ضمن تاکید بر نقش بی بدیل آموزش های حضوری در تربیت  و یادگیری دانش آموزان، به بررسی علل افت تحصیلی آشکار و پنهان ناشی از توقف آموزش های حضوری طبق آمار و اطلاعات  مستخرج از نتایج امتحانات مدارس در سطح مناطق پرداخت. عدم دسترسی دانش آموزان به نرم افزار و سخت افزار آموزش های مجازی، یکنواختی آموزش ها در فضای مجازی و تغییرات نامطلوب در سبک زندگی دانش آموزان از جمله مواردی بود که وی به عنوان مشکلات آموزش های مجازی  در سطح مناطق برشمرد.
سلطانیان در بخش دیگری از جلسه به تبیین سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش در برهه فعلی پرداخت و گفت: مدیریت و راهبری بازگشت تدریجی آموزش های حضوری و بهبود کیفیت خدمات آموزشی و تربیتی و کاربرد اقتضایی روش های ترکیبی از جمله اهداف در این دوره می باشد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری در ادامه، حفظ سلامت دانش آموزان را به عنوان اولویت اصلی در فرایند بازگشایی مدارس، بسط عدالت در تامین فرصت های برابر آموزش و یادگیری، اقناع افکار عمومی جامعه نسبت به تقدم آموزش های حضوری و تفویض اختیارات بیشتر به مدارس را از جمله اصول حاکم بر ادامه روند  فعالیت های آموزشی تربیتی مدارس دانست و به تشریح الگوهای بازگشایی مدارس در سال جاری پرداخت. 

وی در بخشی از سخنان خود به‌ اقدامات مطلوب‌ استان اشاره کرد و در زمینه توزیع متوازن بین شاخه ای و رشد دو درصدی سهم‌ شاخه های فنی وکاردانش نسبت‌ به‌ سال‌ تحصیلی گذشته، افزایش دو درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان و کسب رتبه اول در سطح کشوری به‌جهت‌میزان رشد، افزایش آمار عضویت دانش آموزان در پژوهشسراهای دانش‌ آموزی، برگزاری موفق جشنواره کشوری تحلیل فیلم های مدرسه تلویزیونی ، تولیدات باکیفیت محتواهای الکترونیکی و راهبری مطلوب دبیرخانه کشوری توسعه شایستگیهای حرفه ای مستقردرزنجان تشکر و قدردانی کرد.

وی در پایان با ارائه توصیه هایی در جهت کیفیت بخشی هر چه بیشتر به فرایند آموزش ها در سطح مناطق پرداخت که ازجمله آنها می توان به برنامه ریزی جهت اجرای دقیق برنامه سالانه مدارس، لزوم توجه به توسعه متوازن رشته ای در متوسطه نظری، استفاده از نتایج آزمون آغازین و تحلیل آن ، لزوم تبیین آیین نامه جدید اجرایی مدارس و نظارت دقیق بر عملکرد تمام مدارس دولتی و غیردولتی  اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :