13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۱۳:۱۰:۲۴
کد مطلب:  1749003
گیلان در رتبه اول تزریق واکسن دانش آموزان

به ۹۶ درصد از دانش آموزان ۱۲ سال به بالای این استان تزریق شد که نسبت به میانگین کشوری بیش از هفت درصد بیشتر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت استان با اعلام این خبر اظهار داشت: تا یکشنبه هفته جاری ۱۷۵ هزار و ۷۳۵ نفر از دانش آموزان ۱۲ سال به بالای استان گیلان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

حسن رخ شاد با بیان اینکه گیلان در تزریق واکسن کرونا در مقایسه با میانگین کشوری پیشتاز است، اضافه کرد: تزریق دُز اول واکسن کرونا ۷.۲ درصد و دز دوم واکسن ۸.۷ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان اظهار داشت: یک میلیون و ۹۳۶ هزار و ۱۸۸ هزار نفر در این استان نوبت اول و یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۹ نفر نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: شهرستان شفت با تزریق ۹۷ درصد نوبت اول و ۶۹ درصد نوبت دوم، سیاهکل با ۹۶ درصد نوبت اول و ۶۶ درصد نوبت دوم و املش با ۹۵ درصد نوبت اول و ۶۵ درصد نوبت دوم به ترتیب بیشترین تزریق واکسن دانش آموزان در گیلان را به خود اختصاص داده اند.

رخ شاد گفت: بعد از شهرستان های یاد شده لاهیجان، صومعه سرا، بندرانزلی، فومن، لنگرود، رودسر، ماسال، رشت ، آستانه اشرفیه، رضوانشهر، تالش، رودبار و آستارا به ترتیب بیشترین تزریق واکسن را داشته اند.

 

به اشتراک بگذارید :