23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۱۲:۳۲:۴۸
کد مطلب:  1748851
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان :
در پدافند غیر عامل، فکر ،اندیشه و آموزش مهم است

جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی استان  با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و سایر اعضا مدعو در محل سالن تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی استان ضمن تبریک بسیج دانش آموزی و هفته پدافند غیرعامل، 1۳ آبان روز دانش آموز گفت : در حوزه پدافند غیر عامل فعالیت های خوبی صورت گرفته است از جمله تدوین طرح جامع استانی است  یکی از کار های ماندگاری است که در این حوزه انجام شده است.
مظفری در ادامه افزود : وقتی از پدافند غیر عامل  صحبت می شود منظور بحران های طبیعی  نیست بلکه مقصود تهدید های دست بشری است ، در شرایط امروز کاملا اهمیت پدافند غیر عامل محسوس است از جمله به دفاع زیستی و  بحث کرونا یا در بحث حملات سایبری می توان اشاره کرد .

وی تصریح کرد:  در حوزه پدافند غیر عامل نیازی به تجهیزات نظامی نیست، بلکه فکر ،اندیشه و آموزش در این زمینه مهم است .
مظفری ادامه داد: برای ارگان ها فرهنگی ، با محوریت دانشگاه زنجان دوره آموزش تخصصی به ویژه در حوزه حملات سایبری برگزار شود و ما نیز در حد توان همکاری خواهیم کرد و  در بحث پایان نامه های دانشجویی در زمینه پدافند غیر عامل نیز باید حمایت های موثری انجام گیرد .
این مقام مسئول ابراز داشت : نقش صدا و سیما و رسانه ها در  تولید برنامه های متنوع در راستای ترویج فرهنگ سازی پدافند غیر عامل بسیار پر رنگ است .
مظفری با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای پسا کرونا گفت : بستر شبکه شاد ظرفیت بسیار مناسبی است که می تواند از این بستر در راستای  آموزش های مورد نیاز و فرهنگ سازی در خصوص پدافند غیر عامل اقدام نماییم.

مجتهدی ، نماینده اداره کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان نیز ضمن تقدیر از فعالیت اعضای کارگروه گفت : آموزش در حوزه پدافند غیر عامل بسیار مهم است و همواره باید استمرار یابد.

وی ادامه داد:  امروزه اهمیت پدافند غیر عامل بیش از پیش نمایان است و همواره باید نسبت به آسیب شناسی خطرات و راهکار های مقابله با آن  اهتمام داشته باشیم  .
 

نعمت الله محمدی رئیس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تقدیر از حضور نمایندگان اعضای کارگروه تخصصی فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی استان و گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت : در راستای عملیاتی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ترسیم شده است ، تمامی ارگان ها و متولیان دغدغه مند حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگ یاری گر ما در آموزش و پرورش باشند.

محمدی ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی ابراز داشت : امروزه نیز راه پر افتخار نوجوان شهید حسین فهمیده استمرار دارد،  که علی لندی دانش آموز شهید، ایثارگرانه در راه نجات هموطنانش جان خود را فدا کرد.  

در این جلسه هر کدام از  نمایندگان اعضای کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی استان گزارشی از فعالیت های حوزه خود را ارائه نمودند و همچنین گزارشی از عملکرد یکساله این کارگروه ارائه شد.  

به اشتراک بگذارید :