20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۰۹:۴۲:۴۹
کد مطلب:  1748391
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در آیین تقدیر از برترین های دبیرستان ماندگار البرز تأکید کرد:
حرکت مدارس به سمت کاربردی کردن آموزش ها و بهره مندی از خلاقیت های دانش آموزان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به این که تأثیرگذاری دانش‌آموزان در جامعه ضروری است؛ بر تحول نظام آموزشی و حرکت مدارس به سمت کاربردی کردن آموزش ها و بهره مندی از خلاقیت های دانش آموزان تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سورنا ستاری در آیین تقدیر از برترین های دبیرستان ماندگار البرز، اظهار کرد: شما در مهم‌ترین سال‌ها و روزهای زندگی خود قرار دارید و از این فرصت بهترین بهره را ببرید. چون تصمیمات این روزهای شما آینده و مسیر زندگی شما را تعیین و تضمین می کند.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: از شما می‌خواهم که به دنبال تأثیرگذاری در جامعه باشید. این که شما رتبه نخست کنکور را کسب کنید برای خود شما افتخار است؛ اما برای این که در جامعه نقشی ماندگار داشته باشید به سمت استفاده از ایده ها و کارآفرینی حرکت کنید.

رییس بنیاد ملی نخبگان، ادامه داد: به این فکر کنید که یک روز از زندگی شما قرار است کلیپی ۳دقیقه ای آماده شود. به گونه ای زندگی کنید که در این کلیپ کارهای شاخص و ماندگاری از شما پخش شود.

ستاری همچنین بیان کرد: طی این چند سال تغییرات بنیادی در حوزه آموزش دانشگاهی، ایجاد شده است و دانشگاه ها و اساتید به سمت تأثیرگذاری و ارتباط درست با «صنعت» حرکت کرده اند. این تغییر و تحولات در نظام آموزشی مدارس نیز باید ایجاد شود. مدارس باید به سمت کاربردی کردن آموزش ها و استفاده درست از ایده ها، خلاقیت ها و توانمندی دانش آموزان حرکت کنند. باید نظام آموزشی، تأثیرگذاری دانش‌آموزان در جامعه را هدف قرار دهند.

وی افزود: نیازهای آموزشی کشور متحول شده است و باید نظام آموزشی به سمتی حرکت کند که دانش آموزان بتوانند نیازها و چالش های کشور را پاسخ دهند. کاری که دانشگاه‌های ما انجام داده‌اند و به سمت کاربردی سازی آموزش‌ها حرکت کرده‌اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به دانشگاه صنعتی شریف، بیان کرد: طی چند سال اخیر در اطراف این دانشگاه، حدود ۶۰۰شرکت و بیش از ۵هزار دانشجو و فارغ التحصیل مستقر هستند و فعالیت می کنند. این یعنی دانشگاهی که با جامعه تعامل درست دارد و به سمت رفع نیازها حرکت کرده است.

وی بیان کرد: معاونت علمی همراه آموزش و پرورش برای تغییر نظام آموزشی است. همانطور که برای تجهیز آزمایشگاهی دانش‌آموزی و پژوهش‌سراها ۵۰درصد تخفیف خرید از محصولات ایران ساخت ارائه می کند. این تخفیفات برای تجهیزات حوزه نانو فناوری، زیست فناوری و هوایی تا ۷۰درصد هم می رسد.

شایان ذکر است؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور در این دبیرستان از آزمایشگاه و ساختمان علوم و فنون شهید فخری زاده آن نیز بازدید کرد. دبیرستان ماندگار البرز یکی از مدارس دارای پشتوانه علمی و فیزیکی است و ۱۸۰۰دانش آموز دارد و بیشترین کرسی دانشگاهی را در میان مدارس دولتی تهران به خود اختصاص داده است.

به اشتراک بگذارید :