19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۱۳:۰۹:۳۸
کد مطلب:  1745713
تشریح برنامه ها و فعالیت های ویژه هفته بسیج دانش آموزی

در گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی در استان زنجان ، 22 عنوان برنامه در قالب حدود 1200 مراسم و فعالیت در سطح حوزه های بسیج دانش آموزی شهرستانها و واحدهای مقاومت مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجراء می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از خبرگزاری بسیج، هادی توفیقی، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان، به تشریح برنامه ها و فعالیت های ویژه هفته بسیج دانش آموزی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به تاریخچه بسیج دانش آموزی گفت: با صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی برتشکیل ارتش20میلیونی در سال 58 ، دفاتر بسیج مدارس همگام با تشکیل بسیج در ادارات ،کارخانجات ،اصناف و ... با همت فرهنگیان و دانش آموزان انقلابی،  با هدف جذب و آموزش نظامی دانش آموزان تشکیل گردید و پس از تهاجم رژیم بعث به ایران اسلامی  این دفاتر نقش مهمی در پشتیبانی وتامین رزمندگان جبهه های حق علیه باطل در8 سال دفاع مقدس ایفا نمودند و اعزام 550 هزارنفردانش آموز به جبهه ها و تقدیم 36 هزار شهید دانش آموز و 4900 شهید فرهنگی خود گویای حضوری پر شور و جانانه در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی کشور می باشد و پس از پایان دفاع مقدس و در سال 1375 نیز با تصویب قانون تشکیل و توسعه  بسیج دانش آموزی در مجلس شورای اسلامی وتدوین و ابلاغ آیین نامه اجرایی آن توسط هیئت وزیران ، بسیج دانش آموزی  به عنوان قاعده هرم و دروازه ورود به بسیج، در مدارس توسعه یافته و با سیاست دانش آموز محوری و با رویکرد تربیتی و جهت گیری انقلابی در راستای تعمیق معنویت و ارتقاء بصیرت سیاسی جامعه هدف تلاش نموده و حضوری فعال در عرصه های مورد نیاز از جمله علمی ، فرهنگی ، سازندگی ، مقابله با جنگ نرم دشمن  و بویژه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته است و درصدد کمک به مجموعه آموزش و پرورش در تحقق سند تحول بنیادین و تربیت دانش آموز تراز انقلابی می باشد.

 وی سپس اشاره ای به برنامه های سازمان بسیج دانش آموزی در طول سال تحصیلی داشت  و از اجرای طرح های متعدد تربیتی فرهنگی و برپایی یادواره شهدا، اردوهای راهیان نورحضوری و مجازی ، نشست های روشنگری و بصیرت افزایی، راه اندازی و اداره حلقه های صالحین، دوره های آموزشی طرح یاوران ولایت،گرامیداشت مراسم و مناسبتها، بهسازی و زیبا سازی مدارس در قالب طرح هجرت 3و گروههای جهادی ، طرح شهید بهنام محمدی(ارتباط مسجد،مدرسه،خانواده) و نهضت کمک آموزشی مؤمنانه و پیشرفت تحصیلی ، آزمون های لیگ علمی پایا  و... نام برد.

 در ادامه توفیقی شعار هفته بسیج دانش آموزی را «نوجوانان انقلابی ، پیشگامان گام دوم انقلاب» معرفی و اظهار داشت: در طول این هفت روز کاری ازتاریخ 8 لغایت 14آبان ماه برنامه های متعددی جهت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز شنبه هشت آبان همزمان با سالروز شهادت محمدحسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی، ویژه برنامه صبحگاه ایثار وشهادت و بزرگداشت  36 هزار شهید دانش آموز و 520 شهید دانش آموز استان در مدارس منتخب با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می گردد.

توفیقی در راستای تشریح برنامه های هفته بسیج دانش آموزی افزود: دیدار دانش آموزان نخبه علمی و نفرات برتر مسابقات علمی با نماینده محترم ولی فقیه استان و امام جمعه زنجان ، برگزاری آیین سراسری معارفه فرماندهان واحدهای بسیج دانش آموزی همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین محترم، دیدار با فرمانداران و ائمه محترم جمعه سایر شهرهای استان ، برگزاری نشست های روشنگری با موضوع استکبار ستیزی،دیدار با خانواده معظم شهدای دانش آموز و عطر افشانی مزار مطهرشهدا،حضور منظم دانش آموزان بسیجی در میعادگاه نماز جمعه و برگزاری مسابقات فرهنگی ،هنری و ورزشی از جمله دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی در این هفته خواهد بود.

وی افزود: با توجه به حضور حداکثری دانش آموزان در فضای مجازی و اهمیت غیر قابل انکار این محیط،بسیج دانش آموزی هم برنامه های ویژه ای را در عرصه فضای مجازی با هدف جهت دهی صحیح به حضور و فعالیت در این بستر،پیش بینی نموده است . برگزاری دو پویش بزرگ سراسری نوجوان پلاس با هدف ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و دنیای بدون آمریکا با هدف شناخت استکبار و جنایات آمریکا علیه ایران و تولید محتوی در قالب های مختلف ،از جمله برنامه های پیش بینی شده در بستر فضای مجازی می باشد که در هفته بسیج دانش آموزی اجرا خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان در پایان ضمن اشاره به یوم ا... 13 آبان ماه و روز استکبارستیزی افزود: روز پنجشنبه 13آبان ماه دانش‌آموزان بسیجی بصورت سازمان یافته، ملبس به لباس بسیج دانش آموزی و پرچم های سازمانی در کنار سایر اقشار مردم  با حضور در مراسم استکبارستیزی که به صورت تجمع در استان و شهرستان ها برگزار خواهد شد، با شکوه هر چه تمام‌تر حضور یافته و نفرت خود از استکبار و شیطان بزرگ، آمریکای جهان خوار و اسرائیل کودک کش را اعلام خواهند نمود.

به اشتراک بگذارید :