21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۰۸:۳۹:۳۰
کد مطلب:  1744991
با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛
دو آموزشگاه خیّرساز با ظرفیت ۳۰ کلاس درس در جنوب شهر تهران افتتاح شد

با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش، دو باب مدرسه خیرساز با ۳۰ کلاس درس، در منطقه ۱۸ تهران افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، دو باب فضای آموزشی خیری با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در منطقه 18 تهران افتتاح شد.

آموزشگاه زنده‌یاد «دکتر حسن عسکری شیرازی» با 12 کلاس درس و زیربنایی افزون ‌بر 1200 مترمربع، با صرف هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید که 4 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی تأمین و مابقی نیز با مشارکت خانواده خیر نیک اندیش مرحوم « حسن عسکری شیرازی» پرداخت شد.

همچنین مدرسه 18 کلاسه بانوی خیر«کبیری پهلوانی» با زیربنایی درحدود 2 هزار مترمربع و اعتبار 11 میلیارد تومانی تحویل آموزش و پرورش منطقه 18 تهران شد که سهم خیّر مدرسه ساز 1 میلیارد تومان است و مابقی از محل اعتبارات دولتی نوسازی مدارس استان تهران تأمین شده است.

همچنین کاظمی در دیدار با شورای معاونین و مدیران مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهرا ن که در محل خانه معلم منطقه 5 برگزار شد اظهارداشت: امروز روز خوبی برای ماست که بعد از یک دوران پرتلاطم و سنگین در آموزش و پرورش، فرصت شد خدمت برسیم و عرض ادب کنیم و تنها هدف این دیدار تقدیر از زحمات همه شما در این دوران سخت است.

وی با اشاره به گزارشات ارائه شده توسط مدیران و معاونین افزود: من نیز مثل شما رئیس اداره بوده ام و همه این سختی ها و موارد ذکر شده را به خوبی درک می کنم و حتی باید گفت که برخی از این مشکلات در شهرستان ها و مناطق دیگر به شکل متفاوت تری وجود دارند. بر اساس گزارشات خیلی خوب و کاملی که توسط مدیرکل و شورای معاونین و روسای مناطق آموزش و پرورش تهران ارائه شد باید بگویم به سهم خودم، صمیمانه از زحمات شما تشکر می کنم.

کاظمی افزود: شهر تهران به عنوان پایتخت و پیشانی تعلیم و تربیت و الگوی مدیریت در نظام تعلیم و تربیت کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است و این جایگاه والا و بالا باید متفاوت عمل کند و کسب موفقیت های بسیار ارزشمند در این ساختار پیچیده بسیار ارزشمند است و مهم این است که با همه پیچیدگی های موجود در آموزش و پرورش شهر تهران؛ موفقیت های خوبی در حوزه های اداری و اجرایی و به عبارت دیگر در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری از ثبت نام و توزیع کتب درسی تا ساماندهی نیروی انسانی کسب کرده است.

کاظمی گفت: در وزارت آموزش و پرورش تحلیل دقیقی در حوزه ساماندهی نیروی انسانی در استان ها انجام داده ایم به ویژه در شهر تهران تمرکز کرده ایم و آمار و ارقام ارائه شده نشان دهنده اقدامات خوبی است که توسط شهر تهران در این مورد انجام شده است. اینکه چقدر مدیران توانسته اند ضریب اشتغال را بالا ببرند عدد بسیار بالایی دارد، در حوزه مدیریت های نقل و انتقالات نیروی انسانی و متقاعدسازی همکاران بازنشسته به ادامه همکاری؛ قابل توجه است. از ۸ هزار نیروی بازنشسته نزدیک به ۵ هزار نیرو به کار گرفته شده که این عدد نزدیک به ۶۰ درصد نیروهاست و از این جهت بسیار اقدامات قابل توجهی بوده است و امروز شهر تهران در حساس ترین و پیچیده ترین شرایط ساماندهی، کمترین چالش را داشته است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال یک مهر متفاوت و ماندگار را در تاریخ آموزش و پرورش پشت سر گذاشتیم. پروژه مهر را ٣٠ سال تجربه کرده ایم. در هیات دولت هم عنوان کرده ام؛ نظام تعلیم و تربیت امسال با متغیرهایی روبرو شد که دیگر تکرار نمی شود. مواجه شدن با دوران سرپرستی که مدیریت از نوع سرپرستی سخت ترین نوع مدیریت است. نکته دوم مواجه شدن با دوران گذر و گذار یک دولت است و در این شرایط مدیران ما تاپای جان و شبانه روز و بیش از گذشته کار کرده اند و به گونه ای کار کرده اند که این چالش ها کمترین تاثیر را در عملکرد آموزش و پرورش در مهر امسال داشته باشد و ما این اطمینان را به ریاست جمهوری دادیم که امانت داران خوبی باشیم و این امانت را سلامت تحویل دهیم.

وی افزود: همچنین توانستیم با ارتباطات و تقسیم کار خوب در سطح ستاد و استان ها کار را دنبال کنیم و تمام ١٧ پروژه ستاد مهر را به زیبایی دنبال کردیم. متغیر مهم تر از همه این متغیرها مواجهه نظام تعلیم و تربیت با ویروس کرونا بود و این یکی از جلوه های بسیار موفق وزارت آموزش و پرورش بود که در این شرایط با لطف خداوند مهر را با آرامش آغاز کردیم.

 

به اشتراک بگذارید :