13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۰۸:۰۷:۳۵
کد مطلب:  1744797
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:
لزوم همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش و پرورش و علوم برای «بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها»

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و نقش فضای علمی و آموزشی کشور در پویایی جامعه گفت: وزارت بهداشت، با همکاری وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش، طوری برنامه‌ریزی کند تا مدارس و دانشگاه‌ها از اوایل آذرماه طبق شیوه‌نامه‌ها، به صورت حضوری بازگشایی شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از وزارت ، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تأکید بر این که رعایت اصول و شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان باید مورد توجه جدّی مردم باشد، افزود: در مسیر مقابله و غلبه بر بیماری کرونا، حساس بودن نسبت به رعایت موارد بهداشتی ضرورت اجتناب ناپذیر است. همچنان باید از اجتماعات و هرآنچه امکان ابتلا به بیماری را افزایش می‌دهد، دوری کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و نقش فضای علمی و آموزشی کشور در پویایی جامعه تأکید کرد: با توجه به انجام واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲سال و دانشجویان، از اوایل آذرماه می‌توان برای بازگشایی مراکز آموزشی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اقدام کرد.

آیت‌الله رئیسی گفت: با مجموعه اقدامات پیشگیرانه و مناسبی که از طریق دستگاه‌های مربوطه به ویژه بهداشت و درمان در پیش گرفته شده است امیدواریم از موج بعدی جلوگیری و از سلامت مردم بطور موثر صیانت شود.

رئیسی با اشاره به پیشنهاد وزارت کشور برای تدوین نقشه راه یکساله به منظور مقابله با کرونا تصریح کرد: در تدوین این نقشه راه، باید از نظرات دستگاه‌های مختلف و تمامی استان‌ها استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :