13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۱۶:۵۵:۳۴
کد مطلب:  1744319
آغاز به کار خط ملی 1570 در آموزش و پرورش استان گیلان

مدیرکل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش استان گیلان گفت: امسال 5 میلیون دانش آموز در 20 هزار مدرسه کشور زیر پوشش طرح ملی نماد قرار می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مسعود شکوهی در آیین گشایش خط تلفنی نماد ( 1570 ) ، در مرکز مشاوره رشت با اشاره به اجرای برنامه نماد در 5 سال اخیر اظهار داشت: مداخلات به هنگام و انسجام و یکپارچگی در ارائه خدمات تربیتی از ویژگی های اورژانس دانش آموزی است. وی افزود: طرح نماد در 20 هزار مدرسه برگزار می شود و 5 میلیون دانش آموز از خدمات آن بهره مند می شوند. مدیرکل امور تربیتی ، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید طرح یاریگران زندگی در 50 درصد مدارس کشور اجرا می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این آیین گفت: اجرای طرح اورژانس دانش آموزی از ضروریات برنامه های تربیتی است و در آن دانش آموزان و اولیا مسائل خود را در محیطی امن مطرح می کنند  و در صورت نیاز به مراکز تخصصی ارجاع می شوند. محمد رحمتی با اشاره به تعطیل نشدن آموزه های تربیتی در دوران کرونایی خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه های ارزشی و تربیتی در برنامه شاد در حال برگزاری است.

جمیل عباسی غریب معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در گشایش مرکز اورژانس دانش آموزی در رشت با بیان فعالیت های مشاوره ای  اظهار داشت:12 مرکز مشاوره ای و 22 هسته مشاوره با مشارکت 90 مشاور مبرز  در استان فعال هستند. 

به اشتراک بگذارید :