21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۱۴:۳۴:۱۱
کد مطلب:  1744193
محمدی دروبینار تخصصی اجرای کلاس درس تربیت بدنی در شرایط حضوری و مجازی و اهمیت سواد حرکتی بیان نمود
تلاش مجدانه معلمین و آموزگاران درس تربیت بدنی دراجرای طرح کوچ باعث موفقیت دراجرای این طرح درسطح کشور گردید

وبینار معلمین تربیت بدنی شهر تهران با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت و سرگروه درس تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران ؛ محمدی در نشست تخصصی معلمین تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران که در بستر شاد به صورت مجازی برگزار گردید؛ ضمن قدردانی از تلاش های خالصانه معلمین تربیت بدنی در سال گذشته تحصیلی در شرایط پاندمی کرونا و نظرسنجی که از اولیاء دانش آموزان صورت گرفته اظهارداشت: در اجرای طرح کوچ تلاش مجدانه معلمین و آموزگاران درس تربیت بدنی باعث موفقیت این طرح در سطح کشور گردید. 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به تلاش هایی که در راستای تداوم بخشیدن به برگزاری کلاس درس تربیت بدنی در شرایط قرنطینه برگزار شد ه است افزود: برگزاری کلاس درس تربیت بدنی به صورت مجازی کار دشواری است. نقش معلم تربیت بدنی مشاوره دادن است و روند کار معلم تربیت بدنی بر سلامت دانش آموز و سلامت جامعه تاثیر گذار است.
در ادامه تقوی سرگروه آموزش درس تربیت بدنی به وظیفه خطیر معلمین تربیت بدنی در اجرای کلاس درس تربیت بدنی و اهمیت آموزش فعالیت بدنی بر سلامت جسمانی و روانی کودکان و نوجوانان  اشاره نمود و توصیه هایی در خصوص چگونگی برگزاری کلاس درس تربیت بدنی در شرایط حضوری  و انجام ارزشیابی آزمون های آمادگی جسمانی با رعایت پروتکل های بهداشتی به معلمین ارایه کرد. 
وی اهمیت سواد حرکتی به عنوان دانش، درک، اعتماد به نفس و شایستگی بدنی در انجام فعالیت های جسمانی و حرکتی در محیط های مختلف را یکی از عاملهای زیربنایی در کیفیت فعالیت بدنی کودکان دانست و اضافه کرد: اگر کودکان با رشد مطلوب سواد حرکتی از دوران کودکی عبور کنند، احتمال تداوم مشارکت آنها در فعالیت بدنی بسیار بیشتر است و همچنین از ناهنجاری های اسکلتی پیشگیری می گردد. 
در این وبینار به اهمیت مشارکت آموزگاران درس تربیت بدنی درحمایت دانش آموزان در برنامه تمرینی 24 جلسه ای اشاره گردید.

 

 

به اشتراک بگذارید :