22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1742791
از سوی دبیر کمیته پدافند غیر عامل آموزش و پرورش فارس انجام شد:
تشریح برنامه های هفته پدافند غیر عامل در آموزش و پرورش فارس

دبیر کمیته پدافند غیر عامل آموزش و پرورش فارس گفت: نکوداشت پدافند غیرعامل در سال تحصیلی 1401-1400 از 8 تا 14 آبان‌ماه با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» در مدارس سراسر استان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر سعید دانشگر گفت: هشتم آبان ماه، سالروز فرمان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) برای تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل است و این روز در تقویم رسمی کشور نیز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بنام روز پدافند غیرعامل نام گذاری شده است.
دبیر کمیته پدافند غیر عامل آموزش و پرورش فارس گفت: هرساله در  نیمه اول آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل با استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی برنامه های نکوداشت پدافند غیرعامل با رویکرد تبیینی و آگاه سازی  در چهار سطح ملی، دستگاهی، استانی و شهری برگزار می‌شود.
دانشگر گفت: موقعیت استراتژیک و جایگاه معنوی و مادی جمهوری اسلامی  ایران در معادلات  منطقه ای و بین المللی موجب  شده است جمهوری اسلامی ایران همواره به دو شکل "سخت و نرم" مورد تهدید و هجوم قرار گیرد ،
مدیر حراست آموزش و پرورش فارس افزود:  تنها راه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و تهدیدهای آن طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران استمرار تفکر  مبارزه و آمادگی دفاعی در همه  زمینه ها است و از پدافند غیرعامل و به کارگیری اصول و ملاحظات آن باید به عنوان یکی از بهترین و ارزان ترین روش های مبارزه و مقابله با تهدیدها برای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمنان برد.
وی گفت: پدافند غیرعامل به معنای مجموعه اقدامات دفاعی غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدید و اقدامات خصمانه دشمن و بلایای طبیعی می‌شود.
دبیر کمیته پدافند غیر عامل آموزش و پرورش فارس با تشریح اقدامات یکسال گذشته آموزش و پرورش استان در این زمینه گفت: با توجه به شیوع کرونا و به زیست بوم جدید حاکم بر آموزش و پرورش در 20ماه گذشته، رویکرد  زیستی  و  حفاظت فیزیکی  پدافند غیر عامل در کنار برنامه های فرهنگی و آموزشی  از محوریترین برنامه های پدافند غیر عامل استان بوده است.
دانشگر همچنین از اجرای برنامه های گوناگون فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی و حفاظتی در سطح مراکز و محیط های آموزشی و پرورشی متناسب با شرایط کرونایی جامعه  با هدف آسیب شناسی و احصا  چالش ها و آسیب ها  و پیشگیری از تهدیدات گوناگون به عنوان دیگر اقدامات محوری آموزش و پرورش استان در یکسال گذشته یاد کرد.   
مدیر حراست آموزش و پرورش فارس با تشریح برنامه های  هفته  پدافند غیر عامل در سال جاری افزود: تهیه و تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی، برگزاری مسابقات گوناگون فرهنگی و هنری، اجرای دوره های آموزشی و برگزاری نمایشگاه های پدافند غیر عامل از مهمترین برنامه های پیش بینی شده برای این هفته می باشد. 
وی برگزاری رزمایش ها و همایش های گوناگون با هدف نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیر عامل در سطح جامعه دانش آموزی و فرهنگی را از دیگر  برنامه های مهم و  پیش بینی شده برای هفته پدافند غیر عامل در فارس دانست.
دانشگر گفت: طراحی و تدوین برنامه ای با رویکرد پدافند غیر عامل و متناسب با اصول و مبانی این مبحث  برای آموزش و پرورش استان در دوران پسا کرونا یکی از اصلی ترین برنامه های پیش روی ما می باشد که در آن تمام ملاحظات پدافندی ، بهداشتی و حفاظتی پیش بینی می شود .

به اشتراک بگذارید :