21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ۱۳:۲۲:۰۰
کد مطلب:  1742161
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاح پروژه های آموزشی منطقه 18 شهر تهران:
خیّران مدرسه ساز، فرهنگ سازان این کشورند که فرهنگ انفاق، ایثار و فداکاری را در جامعه نهادینه کرده اند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح دو مدرسه خیرساز در منطقه 18 آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خیّران مدرسه ساز، فرهنگ سازان این کشورند که فرهنگ انفاق، ایثار و فداکاری را در جامعه نهادینه کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح پروژه های آموزشی منطقه 18 شهر تهران ، اظهار داشت: آموزش و پرورش به حضور و کمک خیرین نیاز دارد.

 

وی با تأکید بر این که آنچه جاودانه و ماندنی است باقیات و صالحات است که بهترین نقطه امیدبخشی انسان در فردای قیامت خواهد بود، افزود: هر انسانی که در مدارس خیرساز تربیت شود، ثوابش متعلق به آن خیّر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان این که سرانه پایبن فضای آموزشی در شهر تهران ناراحت کننده است، گفت: باید تلاش کرده و از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا بتوانیم این سرانه‌ها را افزایش دهیم.

کاظمی با اشاره به این که در شهر تهران سرانه آموزشی تنها در حدود 3.6 است و شاید از این حیث استان سی و یکم باشد که مطلوب پایتخت نیست، گفت: مشکلات در تهران با سایر استان ها متفاوت است. یکی از مشکلات مربوط به زمین و دیگری انبوه‌سازی ها است که فضای آموزشی جدید برای آن ها درنظر گرفته نمی شود. این امر باعث می شود تراکم کلاس های درس بالا برود. وقتی تراکم را بالا می بریم کیفیت افت می کند و تعلیم و تربیت دلخواه ما اتفاق نمی افتد.

وی گفت: در حال حاضر در حدود 700 تا 800 مدرسه تخریبی و  30 درصد مدارسی که نیاز به بازسازی دارند، در شهرتهران داریم که این از میانگین کشوری بالاتر بوده و نگران کننده است.

وی با اشاره به این که ایمن نبودن مدارس، مسئولیت های قانونی را متوجه آموزش و پرورش می‌کند، ادامه داد: در همین راستا به زودی یک جلسه ویژه تشکیل می دهیم تا تحلیل دقیقی از وضعیت تهران انجام شود. سپس برنامه ریزی گسترده ای با مشارکت شورای شهر و شهرداری برای حل مسائل خواهیم داشت. باید یک هم افزایی و هماهنگی صورت گرفته و ستادی تشکیل شود. از تمام ظرفیت های قانونی استفاده میکنیم. مشارکت خیرین را افزایش دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :